iPhone 11 Gerçek Zamanlı Olarak Video Düzenleyebilecek

iOS 13 güncellemesini hali hazırda test eden Apple, sürpriz bir atılıma imza atarak geçtiğimiz günlerde iOS 13.1 Beta güncellemesini yayınlamıştı. Bu güncelleme ile beraber iOS 13 Beta sürümlerinden kaldırılan iPhone 11 özelliğinin yine kullanıma sunulduğunu görmekteyiz.

Bir iOS geliştiricisi tarafından keşfedilen özellik sayesinde kullanıcılar görüntü çekimi sırasında gerçek vakitli olarak düzenleme yapabilecek. Bu kısımda paylaşılan bilgilere nazaran, şayet kullanıcı çekim esnasında yeşil perde üzere ekipmanlar kullanıyorsa görüntü çekiminin bitmesini beklemeden direkt art plana değiştirebilecek.

Spektral tarafından yayınlanan tanıtım görüntüsünde bu özelliğin bilgisayarlı görme ve makine öğrenme tekniklerine dayandığı belirtiliyor. Derin hudut ağlarını ve spektral grafik teorisini çağdaş GPU’ların hesaplama gücü ile birleştiren bu teknoloji, kameradaki imajları ve görüntüleri gerçek vakitli olarak (60 FPS) direkt aygıt üzerinden işlenebilmesine imkan sağlıyor.

Kısaca 2019 iPhone modelleriyle birlikte kullanıma sunulacak olan bu özellik sayesinde kullanıcılar görüntü çekimi bitmeden efekt, fotoğraf ve  art plan ekleyebilecekler.

Başa dön tuşu