Matrix 4 Duyuruldu! Neo Geri Dönüyor

Sinemaseverler tarafından merakla beklenen Matrix 4, Warner Bros tarafından resmi olarak duyuruldu.  Ortadan geçen 16 yılın akabinde tekrar beyazperdeye gelecek olan yeni Matrix sinemasının baş rollerinde ise  Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss yer alacak.

Bu duyurunun haricinde Warner Bros, aynı vakitte evvelki sinemalarını yöneten Lana Wachowski’nin de serinin dördüncü sinemasıyla bir arada geri döneceği müjdelendi. Belirtilenlere nazaran Wachowski, serinin yeni sinemasının hem direktörlüğünü, hem yapımcılığını hem de senaristliğini yapacak.

Serinin öbür sinemalarında olduğu üzere Matrix 4’te Village Roadshow Pictures ve Warner Bros iştirakiyle geliştirilecek.

Bildiğiniz üzere Matrix üçlemesinin birinci sineması 1999 yılında vizyona girmişti. O devirlerde sinemada yeni bir periyot başlatan Warner Bros, 2003 yılında ise serinin devam sinemalarıyla karşımıza çıkmıştı.

Matrix üçlemesi ile gişede toplamda 1.6 milyar dolarlık bir hasılat elde etmeyi başaran Warner Bros, artık de serinin dördüncü sineması ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Şimdilik Matrix 4’ün konusu ve vizyon tarihi ile ilgili şimdi resmi bir açıklama yapılmadı. Lakin, Warner Bros tarafından paylaşılan bilgilere nazaran, serinin devam sineması için çalışmaların başladığını görüyoruz. Son olarak, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss‘un baş rolde olacağı sinemanın çekimlerine ise 2020 yılı içerisinde başlanacak.

Başa dön tuşu