iPhone 11 Özellikleri ve Detayları Ortaya Çıktı

10 Eylül tarihinde tanıtılacak olan yeni iPhone modelleri ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu doğrultuda şu vakte kadar birçok sızıntı haberine mevzu olan iPhone 11 özellikleri ayrıntılarıyla birlikte ortaya çıktı.

Paylaşılan bilgilerde nazaran 10 Eylül’de iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max  olmak üzere üç farklı iPhone modeli tanıtılacak. Teknik özellikleri bakımından birbirinden farklı özelliklere sahip olacak olan bu modeller geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max‘in yerini alacak. Gelin sızdırılan bu özelliklere yakından bakalım.

iPhone 11 teknik özellikleri bakımından iPhone XR’ın yerini alacak. 6.1 inç büyüklüğündeki IPS LCD ekrana mesken sahipliği yapacak olan iPhone 11, gücünü ise TSMC tarafından üretilen 7 nm Apple A13 Bionic işlemcisinden alacak.

4 GB RAM‘in yer aldığı telefon tıpkı vakitte 64 GB, 256 GB ve 512 GB olmak üzere üç farklı depolama alanı seçeneğiyle gelecek. Kamera kısmında iPhone XS modelinde kullanılan çift kamera sensörü ile birlikte gelecek olan iPhone 11’in ön tarafında ise 12 Megapiksel çözünürlüğündeki bir kameraya yer verilecek.

Sızdırılan bilgilerde birebir vakitte 10 Eylül’de tanıtılacak olan iPhone 11 modelinin 3100 mAh kapasiteli bir bataryadan besleneceği de ortaya çıktı. Apple ayrıyeten bu modelde Huawei Mate 20 ve Galaxy S10 modellerinden aşina olduğumuz bilakis şarj özelliğini de kullanıcılara sunacak. Son olarak serinin giriş modeli olarak lanse edilecek olan iPhone 11‘in fiyatının ise 749 dolardan başlayacak.

Teknik özellikleri bakımından iPhone XS‘in yerini alacak olan iPhone 11 Pro, 5.8 inç büyüklüğündeki AMOLED ekranın üzerine kurulacak. Tekrar tıpkı formda A13 Bionic işlemcisinden gücünü alan iPhone 11 Pro, 6 GB RAM‘a ve 64/256/512 GB dahili hafıza seçeneklerine de konut sahipliği yapacak.

Bu modelin art tarafında 12 Megapiksel ana, 12 Megapiksel telefoto ve 120 derece görüş alanına sahip 12 Megapiksel ultra geniş açı kamera sensörü olmak üzere toplamda üç adet kamera sensörüne yer verilecek. Bunun yanı sıra aygıtın ön tarafında ,se yeniden 12 Megapiksel çözünürlüğünde olan bir sensöre yer verildiğini görmekteyiz.

Sızdırılan başka bilgilere nazaran iPhone 11 Pro, 3190 mAh büyüklüğündeki bir bataryaya konut sahipliği yapacak. Serinin bu modeli birebir zamanda Apple Pencil ve bilakis şarj özelliğine de takviye sunacak. Son olarak bu modelin başlangıç fiyatının ise 999 dolar düzeyinde olması bekleniyor.

Adından da anlayabileceğiniz üzere bu model iPhone XS Max’in yerini alacak. Büyük ekranıyla ön plana çıkacak olan bu model 6.5 inç boyutundaki Full HD+ çözünürlük sunan AMOLED ekran ile birlikte gelecek.

A13 Bionic işlemcisinden gücünü alacak bu modelde de 6 GB RAM‘a ve 64/256/512 GB dahili hafıza seçeneklerine yer verilecek. iPhone 11 Pro Max’in sızdırılan öbür özelliklerine baktığımızda ise kamera özelliklerinin iPhone 11 Pro ile birebir tıpkı olduğunu görmekteyiz.

Bu modeli serinin öteki telefonlarından ayıran en büyük özelliği ise büyük ekranı ve 4000 mAh‘a yakın batarya kapasitesi olarak karşımıza çıkıyor. iPhone XS Max’in yerine geçecek olan bu modelinse 1099 dolarlık etiket fiyatıyla satışa sunulması bekleniyor.

Şimdilik sızdırılan iPhone 11 özellikleri ile ilgili şimdi resmi bir açıklama yapılmadı. Lakin, Apple yakınlığı ile bilinen birden fazla kaynak sızdırılan bu bilgileri doğruluyor.

Başa dön tuşu