iPhone 15 ve iPhone 15 Plus 48 MP Kamera İle Gelebilir

Haitong Intl Tech Research’ten analist Jeff Pu, bu yıl tüm iPhone modellerinde, bilhassa de orta sınıf iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ta kıymetli kamera yükseltmelerinin beklendiğini söyledi. 9to5Mac‘in haberine nazaran Pu, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinin 48 megapiksel geniş lensli üçlü bir sensöre sahip olmasını bekliyor. Şu anda 48 megapiksel kameranın iPhone 14 Pro modellerine özel olduğunu hatırlatmak isteriz. Öte yandan, iPhone 15 modellerinde hala optik yakınlaştırma için bir telefoto lens yahut bir LiDAR tarayıcı bulunmayacak.

Pu, daha uygun kameraya ek olarak iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın şu anda iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’e güç sağlayan Lightning ve A16 Bionic çip yerine bir USB-C irtibat noktasına sahip olacağını argüman ediyor. Bu, iPhone 15’e gelen bu değişikliklere işaret eden evvelki söylentileri de destekliyor.

Diğer yandan Apple müşterilerini daha kıymetli iPhone’lara yönlendirmek istediğinden, iPhone 15 Pro modellerinin daha da âlâ yükseltmeler alması bekleniyor. Daha büyük iPhone 15 Pro Ultra’da birinci kere daha uzak aralardan optik yakınlaştırmayı mümkün kılacak 12 megapiksel periskop lens yer alabileceği de beklentiler ortasında.

Pu ayrıyeten, iPhone 15 Pro’nun, iPhone SE’deki Ana Sayfa düğmesine emsal biçimde dokunsal geri bildirimlere sahip sanal ses ve güç düğmelerine sahip olacağına dikkat çekiyor. Hem iPhone 15 hem de iPhone 15 Pro modelleri, mevcut jenerasyon ile tıpkı 6,1 inç ve 6,7 inç ekran boyutlarında satışa sunulacak. Analist, Apple’ın iPhone 15 serisini 23 Eylül’de mağazalarda piyasaya sürmeyi planladığını argüman ediyor.

Başa dön tuşu