Kingston, DRAM Modülü Yatırımında En Büyük Pazar Payına Sahip

Kingston Technology Company Inc., TrendForce’un bir kesimi olan DRAMeXchange tarafından hazırlanan sıralamada dünyanın bir numaralı DRAM modülü tedarikçisi olduğunu duyurdu. TrendForce bilgilerine nazaran Kingston, yaklaşık %72,17 pazar hissesiyle sıralamadaki liderliğini korudu. Elde edilen bulgular, Kingston’ın üçüncü taraf DRAM modülü tedarikçileri pazarındaki önder pozisyonunu gösteriyor. Kingston, 2018 için elde ettiği bu birincilikle 16. sefer üst üste TrendForce sıralamasının en üstünde yer alıyor.

TrendForce’un raporunda; 2018’in birinci yarısında DRAM tedariğinde peşin fiyatların, kontrat fiyatlarını yüzde 20 aşarak yüksek düzeyde kaldığı görülüyor. Raporda, artan stok düzeyleri ve 2018’in ikinci yarısındaki fiyat düşüşlerine karşın modül üreticilerinin büyük ölçüde gelir ve kâr elde ettiği lisana getiriliyor. Pazara taraf veren değerli trendler ortasında çevrimiçi medya yayınlarının artan popülerliği, IoT alanında yaşanan teknolojik gelişmeler, data merkezi ve bulut bilişim hizmetlerine geçiş yer alıyor.

“Kingston olarak TrendForce’un varsayımlarını cömert bulsak da sunulan datalar şirketimizin tüm iş segmentlerindeki büyüme süratiyle uyumlu.” diyen Kingston DRAM İş Ünitesi Müdürü Mike Mohney, “2018’de DRAM, SSD ve gömülü tahlillerin de ortasında bulunduğu tüm eser serilerimiz için toplam 14 trilyon MB’tan fazla bellek üretmeyi başardık. Bu inanılmaz ölçü ve TrendForce’un elde ettiği bulgular, şirketimizin kesimdeki gücünü, pozisyonunu ve ehemmiyetini sağlamlaştırıyor.” dedi.

Konuyla ilgili makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu