Klasik Oyunlar Ray Tracing İle Geri Dönecek

NVIDIA tarafından başlatılan yeniden düzenleme (remaster) programı ile bilgisayarlar için çıkmış klasik oyunların ray tracing teknolojisi ile bir kere daha oyuncular ile buluşması hedefleniyor. Bu klasik oyunlar hangileri olacak şimdilik bilinmiyor lakin şirket bildiğiniz ve sevdiğiniz oyunlar olacağının altını çiziyor. Bu manada Quake 2 RTX yalnızca bir başlangıç oldu diyebiliriz.

Bu gelişmenin NVIDIA’nın Lightspeed Studios için verdiği iş ilanı sonrasında ortaya çıktığını da belirtelim. Üzerinden 10 yıllar geçmiş oyunların günümüze yakın grafiklerle geri dönüşü, bu oyunları daha evvel oynamış ya da birinci defa oynayacaklar için bir müjde niteliğinde. Oyun stüdyosu Quake 2 RTX için sorumluluğu üstlenmişken, daha evvel de NVIDIA Shield için de Half-Life 2, Doom 3 ve Portal üzere oyunların Android tabanlı aygıta gelişini sağlamıştı.

İsminin yanına RTX ibaresini alan oyunlar yalnızca NVIDIA GeForce RTX ekran kartları ile oynanabilecek. Bu ortada oyunların özgününe sahip olanlara ücretsiz olarak sunulacağı belirtiliyor. Oyuna sahip olmayanlar ise birinci 3 kısmı fiyatsız oynayabilecekler.

Başa dön tuşu