Logitech G PRO TenKeyLess Mekanik Klavye: İlk Bakış

Gamescom 2019’da Logitech standında PRO ismini taşıyan üç eseri bilhassa beğendik ve inceleme listemize aldık. Fuarda sizlerle birinci ayrıntılarını paylaştığımız bu klavyenin ismindeki Tenkeyless tabirinden başlayalım. Bilhassa TenKeyLess olarak yazdık ki mantığı daha net olsun, Cilt Key Less yani 10 tuş yok, numerik tuş grubu olmayan klavyelere verilen bir isim. Bu bilhassa daha kompakt oyuncu klavyesi seven oyuncuların isteklerine uygun bir tasarım. Bilhassa sırt çantasında turnuvaya giderken kendi ekipmanını taşıyanlar için ufak olması daha düzgün.

Romer G anahtarlar kullanan Logitech G PRO modeli, çıkartılabilir, örgülü bir USB kabloya, iki düzeyli yükseltme ayaklarına sahip. Sağ üst tuş ile RGB ışıkları çarçabuk kapatılabiliyor. Karanlık ya da aydınlık, iki modda da tasarımı hoş bir model.

Logitech’in tezine nazaran kullanılan Romer-G mekanik anahtarlar 10 ms daha süratli. Ayrıyeten tuşlar daha süratli oldukları üzere daha da sessiz tasarlanmış. Bu sessizlik kısmını incelemede göreceğiz. Fakat sessiz mekanik anahtar sevenler için güzel haber.

Turnuva masaları için tasarlanan PRO’da 26 tuş algılama özelliği bulunuyor. Çoklu karmaşık komutlar kullanılabiliyor.

LightSync RBG Logitech’in başka eserleriyle ve yazılım ahengi olan üretici eserleriyle bir ortada senkronize çalışabiliyor. PRO kulaklıkta RGB olmaması güzelimize gitmişti, lakin düşük ışıklı ortamlarda klavyelerde tuş ışıklandırması süsten öte kullanışlılık açısından değerli. Bu yüzden bir artı.

F1’den F12’ye kadar olan tuşlar tıpkı vakitte Makro için de kullanılabiliyor. Logitech G HUB ile makro ayarları ve profiller oluşturulup yönetilebiliyor.

Logitech G PRO Tenkeyless Mekanik Klavye Teknik Özellikleri:

Ölçüler:
Yükseklik: 153 mm
Genişlik: 360 mm
Derinlik: 34,3 mm

Romer-G Dokunmatik Tuş Anahtarları
Dayanıklılık: 70 milyon tuş basımı
Süreç aralığı: 1,5 mm
Süreç gücü: 45 g
Toplam hareket aralığı: 3,2 mm
Yük (kablosuz): 980g

Başa dön tuşu