Microsoft, İşletmelerin Az Kaynakla Fazla İş Yapmasını Sağlayan Viva Sales’i Duyurdu

Satış takımlarının satışa odaklanmasına yardımcı olan ve manuel bilgi girişi için harcanan vakti ortadan kaldıran Viva Sales, Microsoft 365 ve Teams genelinde otomatik olarak içgörüler yakalamak için yapay zekadan yararlanıyor. Bu sayede saha satış elemanlarının dataları manuel olarak girme mecburiliği ortadan kalktığı üzere, tıpkı vakitte iş akışı bozulmaksızın satıcılara yapay zeka odaklı teklifler ve hatırlatıcılar da sunuluyor. Viva Sales, satış gruplarının zati kullanmakta olduğu araçların sunduğu içgörüleri yanlışsız bağlamda ortaya çıkararak satıcı tecrübesini sisteme sokuyor; satış takımlarına vakit kazandırıyor ve tertiplere müşteri hakkında daha eksiksiz bir görüş sunuyor.

Viva Sales’in işletmeler için neden ezber bozan bir öge olduğunu lisana getiren Microsoft MEA İş Uygulamaları Yöneticisi Michel Diab, “Satıcıların Outlook evraklarında, Excel elektronik tablolarında, Teams sohbetlerinde ve daha fazlasında kaydedilen müşteri bilgilerine ve mutabakat içgörülerine sahip olması alışılmadık bir durum değil. Rastgele bir satıcıya sorduğunuzda; size tüm bu bilgileri manuel olarak CRM sistemlerine kaydetmenin vakit alıcı ve titizlik isteyen bir iş olduğunu söyleyecektir. Viva Sales sadece bu süreyi kısaltmakla kalmıyor, birebir vakitte sunduğu varlıklı içgörüler ile satıcıların taahhütlerinin genel pahasını anlamalarına, KPI’ları ölçmelerine ve genel satış tecrübelerinde büsbütün ihtilal yaratmalarına yardımcı oluyor” dedi.

Viva Sales, daha evvel mevcut olmayan bir seviyede müşteri etkileşimi verisi sağlıyor. Saha satış elemanları çalışırken, müşterileri Outlook, Teams yahut Excel üzere Office uygulamalarında etiketleyebiliyorlar ve Viva Sales, bunu müşteriyle ilgili öteki tüm datalar üzere bir müşteri kaydı olarak otomatik olarak yakalıyor. Kelam konusu bilgiler, bir CRM’de yine yazmaya yahut aramaya gerek kalmadan, Office ve Teams’te iş birliği yapılırken takım üyeleriyle basitçe paylaşılabiliyor.

Veriler ve yapay zeka ile desteklenen Viva Sales, bir müşteriyi satış hunisinde ilerletmek için sonraki adımları öneriyor; işe ve sonraki adımlara öncelik veriyor ve satış takımlarının tam geçmişe ve müşteri etkileşimi materyallerine erişmesini mümkün kılıyor. Viva Sales ayrıyeten, satış takımlarına müşteri etkileşimini geliştirmeleri için yapay zeka takviyeli teklifler de sunuyor ve böylelikle en hakikat adımlar, aksiyona geçirilebilir hatırlatıcılar ve satışı hızlandırmaya yarayan tavsiyelerle takibi optimize etmiş oluyor.

Başa dön tuşu