Microsoft xCloud Bulut Oyun Servisi İçin Testler Başladı

Microsoft, xCloud bulut tabanlı oyun servisini ABD, Birleşik Krallık ve Güney Kore’deki Xbox kullanıcıları için başlattığını duyurdu. Servisin beta süreci belirlenen dört adet oyun üzerinden gözlemlenebilecek.

Microsoft, geçtiğimiz ay xCloud bulut oyun servisi için hazırlamış olduğu beta sürüm testine kayıtlarını başlatmıştı. Başlayan beta testlerine katılmak için geçen ay kaydolmuş olan kullanıcılara bilgilendirme mailleri iletildi.

xCloud beta testine katılmak için koşullar nelerdi?

Kullanıcıların servisin beta testinden yararlanmak için Android 6.0 ya da üstü bir sürüme sahip ve Bluetooth 4.0 dayanağını alan Android aygıtı edinmeleri gerekiyor. Birebir vakitte bu aygıtta Bluetooth özellikli Xbox One kumandasına da gereksinimleri bulunuyor. Bu ekipmanları edinmeleri halinde, test kullanıcılarının xCloud için ayrıyeten içerik satın alması yahut abone olması için para harcaması istenmeyecek.

Test kademesinde yalnızca 4 oyun yer alıyor

Şirket, kullanıcılarını beta programında yer almaya davet ederken, yalnızca 4 oyun için deneme hakkı vererek sonlandırmaya gitti. Test kademesinde, Gears 5, Halo 5: Guardians, Killer Instinct ve Sea of Thieves üzere oyunlar oynanabiliyor. Microsoft ilerleyen vakitlerde xCloud ön izleme süreci içerisinde öteki oyunları da ekleyeceğini aktardı. Microsoft öte yandan oyun yayın servisini test etmek için operatörlerle de iş birliği sağlamaya gidiyor.

Başa dön tuşu