Minecraft Aylık Oyuncu Sayısı 112 Milyon Oldu

Minecraft sessiz sedasız bir biçimde topluluğunu büyütmeye devam ediyor. Son olarak, Microsoft’tan Helen Chiang verdiği bir röportajda Minecraft aylık oyuncu sayısının 112 milyona ulaştığını açıkladı. Bu sayının faal oyunculara ilişkin olduğunu da belirtelim. Ayrıyeten, Ekim 2018’e nazaran 20 milyonun üzerinde bir artış kelam konusu. Tüm platformlar ve Xbox Game Pass abonelerinin toplamını yansıtan açıklama, yaklaşık 10 yıllık oyun için değerli bir muvaffakiyet olarak kabul ediliyor.

Minecraft insanların yaratıcı taraflarını konuşturmasına müsaade veriyor. Bu manada oyuncuların tekrar tekrar oyuna geri döndüğü söz ediliyor. Fortnite yahut öteki oyunların öne çıkmasına karşın, bu oyunda konutlar ve tüneller inşa etme bahtının oyuncuları geri döndürdüğü tabir ediliyor. Olağan ki diğer tesirli faktörler de var. Oyun bloklu grafikleri ve kolay mekanikleri ile birçok bilgisayarda ve akıllı telefonda oynanabiliyor.

Microsoft elindeki bu değerli kozu canlı tutmak için Minecraft Earth isimli bir artırılmış gerçeklik oyunu da hazırladı. Ayrıyeten, Minecraft için ray tracing takviyesinin de yolda.

Başa dön tuşu