MSI Sailing Team, Deniz Kuvvetleri Kupası İçin Hazır

Türkiye’nin bu en uzun rotalı açık deniz yarışı için bütün takımlar üzere MSI Sailing Team/AG de hazırlıklarını sürdürüyor. Büyük Yarışa hazırlık olması açısından değer taşıyan ve 15 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşen Marmara Adası yarışında ve 29-30 Haziran hafta sonu gerçekleşen TAYK MDK Kabotaj Kupasında alınan birincilikler ile grupta moraller hayli yükseldi.

24 takımın katıldığı Marmara Adası yarışının başlarında rüzgar bulmakta zorlanan gruplar Büyükçekmece önlerinde Poyraz’ın yetişmesi ile hava kararmadan evvel Marmara Adası önündeki Asmalı adayı dönebildiler. Lakin orsa seyrine dönen gruplar bu defa sert esen poyraz ile tüm gece çaba etmek zorunda kaldılar. Poyrazın İstanbul boğazında tesirini kaybetmesi ise gece boyunca dalgalarla zorlanan gruplar için sürpriz oldu.

Akıntının tesiriyle birçok grup boğaz sınırını geçip finish almakta zorlanırken MSI Sailing Team/AG 120 mil uzunluğundaki bu kuvvetli yarışı 23 saatin akabinde muvaffakiyetle tamamladı.

29 Haziran’da İstanbul Boğazında, 30 Haziran’da ise Moda – Adalar parkurunda TEB Özel Bankacılık sponsorluğunda gerçekleşen TAYK MDK Kabotaj Kupası da MSI Sailing Team/AG için keyifli bir yarış oldu. Bu yarışlarda kazanılan birincilikler ile ekipte moraller yükselirken Büyük Yarış için heyecanlı geri sayım başladı. Ahmet Köroğlu ve Veli Murat Açıkalın liderliğinde yarışan MSI Sailing Team /AG, 2019 yarış dönemindeki muvaffakiyetini sürdürdüğü son 2 yarıştan sonra Büyük Yarış için hazırlıklara başladı.

3 etaptan oluşacak Büyük Yarış için takımlarını belirleyen MSI Sailing Team/AG grup önderi Ahmet Köroğlu “Büyük Yarış, hava koşulları bakımından her vakit sürprizlere açık bir yarıştır. Öncelikli amacımız, mümkün güç hava şartlarında parkuru tamamlamak ve sonunda kendi sınıfımızda kupanın sahibi olmak” dedi.

Yaklaşık yarısını bayan yelkencilerin oluşturduğu MSI Sailing Team/AG’nin Büyük Yarış grubunda de yeniden bayanların tartısı kelam konusu.

Başa dön tuşu