Nintendo Switch Lite Duyuruldu

Nintendo tarafından daha küçük boyutlarda ve daha uygun fiyatlı yeni bir Switch modeli duyuruldu. Nintendo Switch Lite, özgün tablet ve hibrit konsoluna bir alternatif olarak tasarlanmış bir oyun aygıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Tamamen taşınabilir el konsolu formunda olan Switch Lite dock aracılığıyla televizyona takılamıyor. HD Rumble ve IR Motion Camera özellikleri de bu modelde sunulmuyor. Yani Pokémon Let’s Go yahut 1-2 Switch gibi oyunları oynamak istiyorsanız ekstradan bir çift Joy-Con almanız gerekecek.  Nintendo eShop üzerinden oyun alırken uyumsuzluk sorunu yaratacak oyunlar konusunda da oyunculara bilgi verilecek.

Ayrıca, Joy-Con oyun kumandanları da eserle bütünleştirilmiş. 1280 x 720 piksel çözünürlükte 6.2 inç yerine 5.5 inç ekrana sahip olan konsol 91.1 mm x 208 mm x 13.9 mm boyutlarında ve 275 gram yükünde. Yepyeni modelin Joy-Con’lar takılıyken 297 gram yükünde olduğunu da not olarak düşelim. Batarya süresi olaraksa 3-7 saat aralığı veriliyor. Bu da tekrar özgünden 30 dakika daha fazla. Renk seçenekleri olaraksa sarı, gri ve turkuaz sunuluyor.

Orijinal modelden 100 dolar daha düşük fiyatıyla 199 dolar olan eser 20 Eylül tarihinde satışa sunulacak.

Başa dön tuşu