Pixelmator Pro İçin Hummingbird Güncellemesi Yayınlandı

Adobe Photoshop ile kıyaslandığında daha ve uygun fiyatlı bir alternatif olan Pixelmator Pro yeni güncellemesi ile birçok farklı özellik kazanıyor. Bunların başında ise manzara düzenleme uygulamasının artık Apple Fotoğraflar içerisinde gelişmiş görsel düzenlemeye imkan sağlaması geliyor.

Pixelmator Pro 1.4 Hummingbird ile gelen bir uzantı, Apple fotoğraf kütüphanesine tüm düzenleme araçlarını getiriyor. Katman tabanlı düzenleme, RAW fotoğraf düzenleme, dijital fırçalarla boyama ve çok daha fazlasını direkt Fotoğraflar uygulaması içerisinden yapabiliyorsunuz.

Daha evvel bu süreçleri yapmak için bir imgenin farklı olarak Pixelmator Pro ile açılması gerektiğini hatırlatalım. Ayrıyeten, uzantıyı kullanarak yaptığınız tüm düzenlemeler direkt Fotoğraflar’a kaydedilebiliyor. iCloud ise belgelerinizi birden fazla aygıt ile eş zamanlayabiliyor.

Hummingbird sürümü ile yeni bir Yakınlaştırma (Zoom) aracı da geliyor. Bu araç daha tepkisel bir gezinme özelliği de sunuyor. Güncellenmiş Kırpma (Crop) aracı ise Silme (Delete) modu ile özel piksel boyutlarında kırpma yapabiliyor. Katmanlı evrakları direkt mevcut imgelere sürükleyip bırakma yeteneği de gelirken, yenilenen Dilim ve Boyama (Slice & Paint) aracı ön ayarları ile çok katmanlı dokümanlar için daha yeterli performans yeni sürümün yeniliklerinden Tüm Apple aygıtlar için şablonlar bulunması da Apple Watch yahut iPad için tasarım yapıyorsanız işinizi kolaylaştırıyor.

Başa dön tuşu