WhatsApp Proxy Sunucuları İçin Destek Sunmaya Başlıyor

WhatsApp, lokal internet sansürü nedeniyle birtakım bölgelerdeki pürüzleri proxy sunucuları için sunduğu dayanak ile aşmak amacında. Proxy’nin kullanıcı ile internet ortasında üçüncü bir katman olarak çalışarak web’de gezinirken daha güzel güvenlik ve kapalılık sağlamak için kullanıldığını belirtelim.

WhatsApp için proxy sunucu dayanağı, WhatsApp’ın engellendiği ülkelerde bile kullanıcıların platforma bağlanmasına imkan sağlayacak. Şirket, “başkalarının özgürce bağlantı kurmasına yardımcı olmaya adanmış” gönüllüler ve kuruluşlar tarafından kurulan sunucular olacağını söylüyor. WhatsApp ayrıyeten bir proxy sunucusu aracılığıyla gönderilen iletilerin uçtan uca şifreli kalacağını vurguluyor.

Proxy aracılığıyla bağlanmak WhatsApp’ın sağladığı yüksek seviyede saklılık ve güvenliği koruyacak. Ferdî iletileriniz uçtan uca şifreleme ile korunmaya devam edecek ve sizinle bağlantı kurduğunuz kişi ortasında kalmalarını ve proxy sunucuları, WhatsApp yahut Meta dahil kimse tarafından görülmemesini sağlayacak.

WhatsApp ayrıyeten, arkadaşları ve aileleri için kendi proxy sunucularını oluşturmakla ilgilenen kullanıcılar için bir rehber hazırladı. Kullanıcılar, WhatsApp içindeki Depolama ve Tarih ayarlarına giderek yeni seçeneği bulabilecekler.

Başa dön tuşu