PlayStation 5 Ön Sipariş Sayfası Ortaya Çıktı

Oyunseverler tarafından dört gözle beklenen PlayStation 5 ön sipariş ile birlikte İsveç’te satışa sunuldu. MediaMarkt’ın İsveç sayfasında ön siparişle satışa sunulan PlayStation 5 fiyatı ile de görenleri şaşırtıyor.

Şimdilik kelam konusu oyun konsolunun kazara mı yoksa şuurlu olarak mı ön siparişe sunulduğu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Bu yüzden aygıtın özellikleri ve fiyatının doğruluğu hakkında tam net bir şey söyleyemiyoruz. Ancak, bahsi geçen cihazın  ön sipariş sayfasında yer alan dipnota nazaran, PS5′in çıkışı yaklaştıkça fiyat dahil tüm bilgilerin değişebileceğini de bilhassa vurgu yapılıyor.

Ön sipariş sayfasında yer alan bilgilere nazaran PS5, AMD‘nin Zen 2 mimarili işlemcisine ve grafik ünitesine mesken sahipliği yapıyor. Bunun dışında, daha evvelki sızıntılarda belirtildiği üzere üstün süratli bir SSD’de bizleri karşılıyor.

Tüm bunların haricinde PS5’in fiyatı da paylaşıldı. Şimdi, kelam konusu fiyat ile ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olsa da PS5’in ön sipariş fiyatı 9.999 İşveç kronu olarak belirlenmiş. Şayet, kelam konusu bu fiyat gerçek ise PS5’in 1060 dolar, 950 euro düzeyinde satışa sunulması bekleniyor.

Fakat, bahisle ilgili yayınlanan raporlarda PS5’in 1060 dolar fiyat etiketi ile piyasaya sunulmayacağına da bilhassa vurgu yapılıyor. Analistler tarafından belirtilen sayılara nazaran, PS5’in 399 dolar ila 499 dolarlık bir fiyat aralığı ile satışa sunulması ön görülüyor.

Başa dön tuşu