PlayStation 5 Satışları 30 Milyon Barajını Aştı

Sony Interactive Entertainment Lideri ve CEO’su Jim Ryan, CES 2023 basın toplantısı sırasında PlayStation 5 (PS5) satışlarının dünya çapında 30 milyon barajını aştığını duyurdu. Ryan’a nazaran Aralık 2022, PS5 için bugüne kadarki en büyük satış ayıydı. Ayrıyeten SIE Lideri, PS5 tedarik sorununun geçmişte kaldığını doğruladı.

Ryan, “Bütün bu yeniliğin merkezinde PS5 oturuyor. Geçtiğimiz 2 yılda global zorlukların ortasında gibisi görülmemiş bir talebi yönetirken, PlayStation topluluğunun takviyesini ve sabrını nitekim takdir ediyoruz.” dedi.

Ryan kelamlarına şöyle devam etti: “Geçen yılın sonuna gerçek PS5 tedariği arttı ve Aralık ayının PS5 konsol satışları için şimdiye kadarki en büyük ay olduğunu ve şu anda dünya çapındaki tüketicilere 30 milyondan fazla ünite sattığımızı paylaşmaktan memnunluk duyuyorum. Kim bir PS5 isterse, bu noktadan itibaren dünya genelindeki perakendecilerde PS5 bulmak çok daha kolay olacaktır.”

Ryan ayrıyeten, bu yıl içinde PS5’e gelecek oyunlar hakkında, “PS VR2’nin yakında piyasaya sürülmesi ve Final Fantasy XVI, Hogwarts Legacy ve Marvel’s Spider-Man 2 üzere gişe rekorları kıran oyunların bu yıl PlayStation 5’e gelmesiyle, PlayStation topluluğunun bir kesimi olmak hiç bu kadar heyecanlı olmamıştı.” diye kelamlarına ekledi.

Başa dön tuşu