Qualcomm Snapdragon 215 Özellikleri İle Neler Sunuyor?

Qualcomm, giriş düzey telefonları gaye alarak geliştirdiği yeni işlemcisi Snapdragon 215’i resmi olarak duyurdu. Pekala, Qualcomm Snapdragon 215 özellikleri ile bizlere ne üzere yenilikler sunuyor?  Gelin, Qualcomm’un yeni jenerasyon işlemcisine yakından göz atalım.

Qualcomm Snapdragon 215 Özellikleri

Qualcomm 215 evvelki jenerasyona nazaran yüzde 50 uygunlaştırılmış işlemci performansı sunuyor. 2 serisindeki birinci 24 bit işlemci performansında kıymetli bir fark yaratıyor ve çağdaş 64 bit uygulama dayanağıyla daha âlâ aygıt dayanıklılığı sunuyor. Entegre edilen Qualcomm Hexagon dijital işlemci (DSP) sayesinde güçlü bir performans sunan platform ile 5 günden fazla aralıksız müzik çalabiliyor.

Qualcomm Adreno 380 grafik işlemci ve ekran teknolojisi ise 10 saatten fazla görüntü oynatılmasını mümkün hale getiriyor. Quick Charge desteği sayesinde klasik uygulamalara kıyasla yüzde 75 daha süratli şarj edebilirken daha düşük güç ve ısı çıkışına sahip.

Qualcomm 215, 2 serisinde bir birinci olan çift ISP özelliğiyle çift kamera dayanağı sunuyor. Üçüncü parti ekosistemin dayanağıyla çift kameralar optik yakınlaştırma ve derinlik algılama özellikleri sunabilecek.

13 megapiksele kadar imgeyi yakalayabilen Qualcomm 215 birebir vakitte 2 serisinde birinci defa HD+ çözünürlük de sunuyor. Adreno 308 grafik işlemci sayesinde de Qualcomm 215 bir evvelki kuşağa nazaran yüzde 28 düzgünleştirilmiş oyun performansı sunuyor.

Snapdragon 215 Özellikleri – Bağlantı

Evde ya da dışarıda üst seviye hücresel temas için Qualcomm 215, entegre Snapdragon X5 modemle LTE Kategori 4 takviyesi sunuyor. Bununla birlikte daha âlâ bir bilgi suratı için Carrier Aggregation takviyesiyle indirme suratlarını 150 Mbps’ye çıkarıyor.

Qualcomm 215 birebir vakitte 2 serisinde ultra HD sesli arama özelliğine sahip birinci platform olma özelliğine sahip. Çift SIM ve çift Voice-over-LTE (VoLTE) ile birden çok SIM kullanımını mümkün kılarak kesişen yüksek kaliteli 4G LTE ses ve bilgi sağlıyor.

Qualcomm 215 Taşınabilir Platformunun 2 Serisindeki İlkleri

  • 64-bit işlemci
  • Çift ISP
  • 13 MP’e kadar fotoğraf yakalama
  • Full HD 1080p görüntü kalitesi
  • HD+ çözünürlüklü ekran desteği
  • Hexagon dijital sinyal işlemcisi ve sensör işlemcisi
  • Çift SIM ve çift VoLTE desteği
  • EVS sesli aramalar
  • Wi-Fi 802.11ac
  • Android’de NFC ödemelere destek

Çıkış Tarihi

Son olarak, Qualcomm 215‘in çıkış tarihi de yetkililer tarafından açıklandı. Yapılan açıklamaya nazaran, Qualcomm 215 ile geliştirilen ticari aygıtların 2019’un ikinci yarısında satışa sunulacağı belirtildi.

Başa dön tuşu