Red Alert Remastered 4K Çözünürlükle Çalışmaya Başladı

EA, Kasım 2018’de Command & Conquer ve Command & Conquer: Red Alert’in Remastered sürümlerini hazırladığını duyurmuştu. Serinin hayranları o günden beri yeni sürümün yolunu gözlüyor. Şimdi proje bitmiş değil, lakin üretimciler kaydettikleri ilerlemeyi oyuncularla paylaşarak, onları da bu sürece dahil etmek istemiş.

Yapımcı Jim Vessella, 15 Temmuz’da yaptığı bir paylaşımla Red Alert Remastered’in en sonunda çalışır duruma geldiğini söyledi. Dediğine nazaran oyunun yeni görsellerini hazırlayan Lemon Sky isimli stüdyonun onlara gönderdiği yüksek çözünürlüklü birtakım evrakları oyunda kullanmaya başlamışlar bile. Vessella tıpkı vakitte bu ilerlemeyi kutlamak için oyunun ikonik araçlarından biri olan Tesla Tank’ın yeni halinin bir görselini paylaşmış.

Tiberian Dawn takma isimli birinci oyun olan Command & Conquer’in de birinci misyonu büsbütün oynanabilir hale gelmiş. Şu anda 4K çözünürlükteki yeni görselleri ile Alfa sürecindeymiş.

Eski oyunları tekrar oynanabilir hale getirmek, yalnızca görselleri değiştirip onları tekrar piyasaya sürmekten ibaret değil. Geliştiriciler tıpkı vakitte oyunları şimdiki aygıtlara uygun olarak yine uyarlamak ve optimize etmek zorundalar. Bundan yaklaşık 25 yıl öncesinin teknolojisi ile yazılmış bir oyunun, artık tozlanmaya yüz tutmuş eski kaynak kodunu anlamaları ve modifiye etmeleri gerekiyor.

Başa dön tuşu