Reels İle Instagram Hikayelerine Tiktok Özellikleri Ekleniyor

Instagram Öyküler kısmı için yeni görüntü araçlarını ve Reels uygulamasını test etmeye başladı. Reels ismi verilen bu yeni  kısımda, kullanıcılar 15 saniyelik görüntüler oluşturabilecek ve bunları tıpkı Tiktok uygulamasında olduğu üzere düzenleyebilecek.

Instagram kullanıcıları Reels kısmında, tanınan müzikleri öykülerine ekleyebilecek, farklı görüntülerden kısımlar ekleyebilecek ve dudak senkronizasyonu özelliklerini kullanabilecek. Tekrar bu hizmeti kullanarak 15 saniyelik görüntülerinize farklı vakit kodları atayabilecek, görüntülerini hızlandırıp, yavaşlatabileceksiniz.

Uygulama şu an için Brezilya’da test etabında. Daha evvel Snapchat’in Kıssalar özelliğini alarak kendi uygulamasında yer veren Facebook Inc, artık de Tiktok’un özelliklerini Instagram için getiriyor. Elbette Instagram’ın bu türlü bir atak yapmasında, Tiktok’un dünya genelinde 1.5 milyar aylık etkin kullanıcıya ulaşmasının büyük hissesi var. Reels katiyetle özgün bir fikir değil ve tıpkı Kıssalar üzere öteki bir toplumsal medya platformunun kopyası niteliğinde. Fakat Instagram geniş kullanıcı tabanını kullanarak bu özelliği de kullanıcılarına sevdirebilir.

Instagram Reels’in tüm Instagram kullanıcılarına ne vakit sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Başa dön tuşu