Rockstar, GTA 6 İçin İş İlanı Yayınladı

2013 yılında birinci kere 7. jenerasyon oyun konsolları için yayınlanan GTA 5’in akabinde, Rockstar GTA’nın öteki platform portlarına ve Red Dead Redemption 2’nin geliştirilmesine odaklanmıştı. Şimdiyse şirketin meslek sayfasında geliştirilen yeni açık dünya oyunu için birden fazla durumda iş ilanı açılmış durumda. PlayStation Universe tarafından keşfedilen meslek sayfasında şu tabirler yer alıyor:

“Yeni karakter temelli açık dünya oyunları ve ileri animasyon sistemlerinde bize yardımcı olarak tecrübeli ve yetenekli mühendisler arıyoruz. Yeni kuşak konsollarda karakter animasyonlarının hudutlarını zorlamak için bir ortaya gelmiş bir grubuz.”

İş ilanı ortaya çıktıktan sonra birinci akla gelen oyun Red Dead Redemption 2’nin PS5 ve Xbox Scarlett versiyonu oldu. Fakat ilana bakıldığında ve animasyon çalışmasının derinliği de düşünüldüğünde bu oyunun büsbütün yeni olduğu sonucuna varılıyor. GTA 5’in birinci çıkışından bu yana 6 yıl geçti ve pek çok oyuncuya nazaran yeni oyunun vakti çoktan geldi. GTA 5’in tüm vakitlerin en çok satan oyunlarından biri olduğu düşünüldüğünde, bu ilanın hangi oyuna ilişkin olduğunu anlamak çok da sıkıntı değil.

Başa dön tuşu