Logitech’in Yeni Ürünlerini Mustafa Uyar ile Konuştuk

İlk sorumuz Logitech’in oyuncu ekipmanları kategorisindeki yeniliklerini sorduk. Logitech kulaklıklar başta olmak üzere bütün oyuncu ekipmanları eser ailelerini yeniledi. Bilhassa Gamescom’da Logitech G Pro X modeli dikkatimizi Gamescom 2019’da çekmişti…

Mouse tarafında Logitech Hero sensöre geçerek eserlerini yeniledi. Yayıncı olarak şunu not düşelim, yorumlarınız ortasında bazen “Bu fare daha evvel çıkmamış mıydı?” sorusunu görüyoruz. Evet pek çok model daha evvel çıkmıştı, fakat daha güçlü ve güç verimli Hero sensörler ile bu fareler yenilendi.

Klavyelerde ise bilhassa oyuncular için mekanik klavyelerin daha geniş bir aile olarak karşımıza çıktığını gördük.

MX serisindeki yenilikleri de sorduk. PC dünyasında yaşanan değişikliklere bakıldığında MX serisi bilhassa üretkenlik odaklı kullanıcılar için Logitech’in en güçlü eserlerini barındırıyor.

Logitech’e katılan markalar konusunu da sorduk. Logitech eski Logitech değil, evvelden yalnızca bir marka ve işken artık pek çok markanın birleştiği dev bir yapıya dönüştü. Logitech bu noktada kullanıcıların aktif oldukları alanlarda, bu tıp markaları şemsiyesi altında topluyor. Bahse odaklı bir formda her markanın kimliği, eserleri ve eserlerin eriştiği kitleler daha net bir formda birbirinden ayrılıyor.

Logitech Türkiye’deki eser gamını geliştirecek mi? Gelen, gelmeyen neler var? Bilhassa Astro markası konsollara odaklanan bir Logitech markası. Lakin Logitech açısından zamanlama değerli, her şey düzgün oturana kadar gelişi biraz bekleyen markalar var, Astro da bunlardan biri oldu. Öte yandan Streamer ya da yayıncılara yönelik Blue eserleri çok daha kısa vakit içerisinde Türkiye’de olacak.

Logitech’ten Mustafa Uyar’ın bilhassa üzerinde durduğu nokta her markada hakikat başlamak.

Peki tasarım konusunda farklı kullanıcıları hedefleyen eserler olacak mı? Olacak ve olmak zorunda, bayan ve genç odaklı farklı eser dizaynları daha çok karşımıza çıkacak. Pebble Mouse burada örnek gösterildi. Görüntüsünü burada görebilirsiniz…

Mustafa Uyar “Niyetimiz, tüketici ne istiyorsa, bizim de o anda, o manada sunabileceğimiz teknoloji varsa, onlarla buluşup bundan sonraki hayatlarında severek Logitech kullanmalarını sağlamak.” diyor. Bu röportaj haricinde de başka lansman ve etkinliklerdeki konuşmalarımızda Logitech’in bu anlayışının uzun müddettir devam ettiğini, dengeli ve istikrarlı olduğunu söyleyebiliriz.

  • Tüm IFA haberleri ve videoları…
  • IFA Sponsorumuz Mediamarkt…
  • Güncel Logitech eserlerini MediaMarkt‘an satın alabilirsiniz…
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu