The Outer Worlds Çıktı

The Outer Worlds’de, kayıp bir sömürge gemisi Hope’ta yetmiş yıl boyunca uzayda sürüklendikten sonra kış uykusundan uyanacaksınız. Galaksinin bu en ücra köşesinde, şirketler Halcyon’daki ömrü tüm taraflarıyla denetim ederken koloniyi yok edebilecek karanlık bir sırrı da saklıyorlar. Oyunun canlı dünyasında çok sayıda farklı yeri keşfederken, çeşitli kümelerle karşılaşacak ve verdikleri misyonlardan yardım sağlayabilecek çok taraflı karakterlerle tanışacaksınız. Lakin bu karakterler hakkında yaptığınız seçimler oyuncu odaklı kıssanın nasıl geliştiğini belirleyeceği için hareket ve seçimlerinize dikkat etmelisiniz. Seçimleriniz sadece oyunun anlatımını değil, karakter gelişimini, eşlik eden karakterlerin kıssalarını ve farklı oyun sonu senaryolarını etkileyecek. 

Konuşmada akıcılığa ek olarak, The Outer Worlds’de rakiplerle savaşmanın da birçok yolu var. Oyuncular saklılık hünerlerini arttırıp, holografik kılık değiştirme ile nöbetçilere yakalanmadan ilerleyebilir; düşmanın dikkatini dağıtmak için mühendislik maharetlerini geliştirerek güvenlik sistemlerini denetim altına alabilir yahut yakın dövüş silahları, bir dizi ateşli silah ve Shrink Ray’i de içeren çeşitli bilim kurgu silahlarını kullanarak baş başa uğraş ile direkt bir yaklaşım sergileyebilirler.

Oyuncular, Halcyon kolonisi boyunca her biri kendi öyküsüne sahip birçok yoldaşla karşılaşacak. Bu karakterler oyuncuya savaşta yardımcı olmak için eşsiz marifetlerle donatıldığı üzere, NPC’lerle konuşmalar sırasında yeni diyalog seçeneklerinin kilidini açan yetenek bonusları sağlayacak. Takımınıza katacağını öteki karakterler çok istikametli oynanışa sahip The Outer Worlds’de sizlere yeni kulvarlar sunacak.

The Outer Worlds şu anda 59.99 USD/EUR – 49,99 GBP fiyat etiketi ile Xbox One ve PS4 sistemi için fizikî ve dijital olarak, Epic Games Store ve Microsoft Mağazası* aracılığıyla dijital olarak Windows PC için satılmakta. The Outer Worlds ayrıca konsol ve PC için Xbox Game Pass ile de kullanılabilir.

Başa dön tuşu