Samsung Ve Microsoft, Mobil Cihazlarda İşbirliğini Genişletiyor

Samsung Electronics Co., Ltd. Microsoft ile uzun vadeli stratejik iştirakinin bir etabı olarak aygıtlar, uygulamalar ve servisler ortasında kesintisiz üretkenlik sağlayacak bir sonraki adımı açıkladı. Yeni Galaxy Note10’da sağlanan özel Microsoft entegrasyonları ile başlayan bu süreçte, kullanıcılar artık akıllı telefonları ile şahsî bilgisayarları ortasında kolay kolay geçiş yapabilecekler. Galaxy ve Windows platformlarının özelliklerini bir ortaya getiren Samsung-Microsoft iştirakinin kapsamı genişlemeye devam ederek, bulut bilişim özelliği ve gelişmiş zekadan yararlanarak 5G alanında pazara varlıklı ve kesintisiz bir taşınabilir tecrübesi sunacak.

Cihazlar Ortasında Kesintisiz İletişim

Tüketiciler, şahsî hayatlarında da, iş hayatlarında da birden fazla aygıt kullanıyorlar ve bu yüzden aygıtları ortasında daha üst seviye ve kolay bir irtibata muhtaçlık duyuyorlar. Günümüzde aygıtlar ortası irtibat bütünsellikten mahrum. O denli ki bir şahsî bilgisayar üzerinde çalışan kullanıcı yaptığı işi bırakıp telefonuna bakmak, orada bir uygulamayı açarak bilgisayarlarına manzara, görüntü ya da evrak göndermek durumunda kalabiliyor. Meğer artık kullanıcılar içeriklerin otomatik olarak senkronize olduğu, böylelikle tek bir aygıtta başlattıkları bir projeyi, kesintisiz bir halde öbür aygıtta ele alabilecekleri bir dünya istiyorlar.

Öncelikle taşınabilir aygıtta çalışan kullanıcıların, iş gücünün kıymetli bir kısmını oluşturduğu şartlarda daha kesintisiz bir bağlantı talebi artıyor. Tahlil şirketi CCS Insight’ın bilgilerine nazaran çalışanların yüzde 42’si taşınabilir aygıt üzerinde günde üç saatten fazla vakit harcıyorlar ve bu oran Y nesli çalışanlarda daha da yükselerek yüzde 51’lere ulaşıyor. Samsung-Microsoft iştirakinin bu yeni etabı kullanıcının her yerde birden fazla aygıt ortasında daha senkronize bir tecrübe yaşamalarına imkan sağlıyor.

Ortaklığın Temelinde Sağlam, Başarılı Bir Bağ Yatıyor

Samsung ile Microsoft bilgisayar kullanımını daha verimli ve daha güçlü kılmaya odaklanmış uzun soluklu bir iştirake sahipler. Samsung Galaxy Note10 ile başlayan bu yeni süreçte Microsoft’un akıllı telefonlar için geliştirdiği en tanınan verimlilik tahlillerinin Galaxy eser ve servislerine kesintisiz entegrasyonu sağlanacak:

  • Geliştirilmiş Outlook Tecrübesi: 100 milyondan fazla aygıtta tercih edilen taşınabilir elektronik posta ve takvim tahlili olan Outlook tüketicilerin birbirlerine bağlanmalarını, organize olmalarını ve işlerini yapmalarını sağlıyor. Program, elektronik posta, takvim, adres defteri ve evrakları tek bir uygulamada bir ortaya getirerek hem vakit kazandırıyor, hem de dikkatinizi en öncelikli mevzuya odaklamanızı mümkün kılıyor. Galaxy Note10 ise, iş hayatı ve şahsî irtibatınızı geliştiren ve vakit idarenizi kolaylaştıran optimize ve entegre bir Outlook uygulaması içeriyor. Galaxy Note10’un geliştirilmiş S Pen’i elektronik postalarınız ortasında gezinirken, takviminizdeki etkinliklere ve adres defterindeki bireylerinize bakarken kısa önizlemelere imkan tanıyor.
  • OneDrive Bulut Depolama: Bu yıl sonbahar aylarından itibaren Samsung Galeri’nin otomatik olarak Microsoft OneDrive hizmetleriyle senkronizasyonu mümkün olacak. Böylelikle kullanıcılar farklı aygıtlardan fotoğraflarına ve görüntülerine erişim sağlayabilecekler ve en son ne vakit yedekleme yaptıkları konusunda kaygı duymayacaklar.
  • Bilgisayar İle Akıllı Aygıtlar Ortasında Kesintisiz Akış: Windows kontağı Galaxy Note10’un Süratli Panel’i içinde konseyi bulunuyor. Bu özellik sayesinde bildiri göndermek, bildirimleri yönetmek fotoğrafların senkronizasyonunu sağlamak ve telefonunuzu[5] kullanıcıların PC’lerine yansıtmak çok kolay olacak. Bu servis rastgele bir Windows 10 PC’si ile ilişkiyi mümkün kılıyor ve kullanıcının Galaxy Note10 ile PC ortasında fizikî geçiş yapma gereksinimini ortadan kaldırarak vakit kaybını önlüyor.

Şirketler İçin Verimlilik

Galaxy Note10 sayesinde, Samsung ile Microsoft şirketlere de verimliliklerini yükseltme imkanını sağlıyor. Bu paydaşlık ticari kullanıcıların işyerlerine uzaktan erişim imkanlarını daha da geliştiriyor ve eksiksiz bir Office uygulamaları seti sunuyor.

İşbirliğinin Sürekliliği Hedefleniyor

Samsung, işbirliğine açık bir yaklaşımın kalite, güvenlik ve tecrübesi önceleyen manalı inovasyonlar için yeni bir standart belirlediğine inanıyor. Bu yaklaşım teknolojik pürüzlerin ortadan kaldırılması ve tüketiciler için yeni fırsatlar yaratılması açısından can alıcı değere sahip. Samsung bu mevzudaki kararlılığını, öteki sanayi başkanlarıyla gerçekleştirdiği açık işbirlikleri alanındaki uzun geçmişiyle kanıtlamış durumda. Bulut bilişim ve gelişmiş zekâ alanında yeni ilerlemeler gerçekleştikçe ve ağ suratları yükseldikçe önümüzdeki yıllarda Samsung ile Microsoft ortasındaki iştirak daha da değer kazanacak. Samsung ile Microsoft birlikte yeni teknolojilere öncülük edecek ve kullanıcıların çalışma biçimlerinde dönüşümler gerçekleştirecekler.

Başa dön tuşu