Snapdragon 855’li Samsung Galaxy Book S Fiyatı ve Özellikleri

Merakla beklenen Unpacked 2019 etkinliği sonunda gerçekleşti. Bu aktiflik dahilinde bir müddettir beklenen Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus modellerini tanıtan Samsung, ayrıyeten Snapdragon 855 işlemcili Galaxy Book S modelini de tanıttı. Samsug Galaxy Book S fiyatı ve özellikleri de aşikâr oldu.

Samsung Galaxy Book S Fiyatı ve Özellikleri

Samsung’un yeni hibrit dizüstü bilgisayar modeli sade ve minimalist bir tasarım lisanına mesken sahipliği yapıyor. Kısmen ince diyebileceğimiz çerçevelere sahip olan Galaxy Book S‘in 11.8 mm kalınlığında ve 960 gram yükünde olduğunu görüyoruz.

Ağırlık ve kalınlık açısından rahatlıkla taşınabilecek olan yeni kuşak bilgisayarda 13.3 inç boyutunda Full HD çözünürlüğünde bir dokunmatik ekrana yer veriliyor. Galaxy Book S’in bir öteki dikkat cazip özelliği ise kullanmış olduğu işlemci.

Bu kısımda, 7 nm Snadpragon 855 işlemcisinden güç alan bilgisayar tıpkı vakitte kutudan Windows 10 işletim sistemi ile birlikte çıkıyor. 7 nm Snapdragon 855 işlemcisiyle uygun diyebileceğimiz bir kullanıcı tecrübesine mesken sahipliği yapan Galaxy Book S, ayrıca 8 GB yüksek hızlı LPDDR4X RAM desteği sunuyor. Bununla birlikte 512 GB’lık bir SDD ünitesine de sahip olan hibrit dizüstü bilgisayarın hafızası, yetkililerin söylediklerine microSD üzerinden 1 TB’a kadar artırılabiliyor.

Snapdragon 855 platformunun nimetlerinden yararlanan Galaxy Book S’in 42W kıymetinde bir pile de sahip olduğunu görmekteyiz. Bu kısımda Snapdragon 855’in güç verimliliğinden yararlanan dizüsütü bilgisayar, belirtilenlere göre 23 saat uzunluğunda aralıksız görüntü oynatabiliyor. Tıpkı vakitte, dizüstü bilgisayarın olağan kullanımda ise bataryasının bir gün boyunca rahatlıkla gidebileceği belirtiliyor.

Eylül ayından itibaren piyasaya sunulacağı belirtilen modelde ayrıyeten Bluetooth 5.0 dayanağına de yer veriliyor. Bunun haricinde yeni jenerasyon model yerleşik kamerasıyla Windows Helo yüz tanıma sistemine de dayanak sunuyor.

Cihazın ilişki özelliklerine de kısaca değinecek olursak, yeni jenerasyon modelde bizleri 2 adet USB-C karşılıyor. Bununla birlikte Quick Charge 2.0 ve Power Delivery 2.0 takviyelerine de sahip olan Book S, LTE ilişki özelliğini de beraberinde getiriyor.

Samsung Galaxy Book S Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Şimdilik Samsung’un yeni kuşak hibrit dizüstü modelinin Ekim ayından itibaren satışa sunulacağı açıklandı. Bilgisayarın ülkemizde satılıp, satılmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. Bununla birlikte, Galaxy Book S fiyatı 999 dolar olarak açıklandı.

Samsung Galaxy Book S Özellikleri

Ekran:  13.3 inç FHD TFT (16:9): 10 başka nokta çoklu dokunmatik ekran

Boyutlar: 305.2 x 203.2 x 6.2-11.8 mm

Ağırlık: 0.96 kg

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 8cx, 7nm 64-bit Octa-core processor (Max. 2.84 GHz + 1.8GHz)

Bellek: 8GB RAM (LPDDR4X),

Depolama: 256 / 512GB+ microSD kart ( 1 TB’a kadar artırılabiliyor)

Kamera: 720p HD

Batarya: 42Wh, 23 saatten fazla pil ömrü

Diğer Özellikler: Gigabit LTE, Bluetooth 5.0, parmak izi okuma sensörü, Dolby Atmos, Windows Hello desteği

Başa dön tuşu