Starlink Depozito Ücreti Türkiye’de 9 Dolara Düştü

SpaceX’in küresel uydudan internet hizmeti Starlink hizmeti için alınan depozito ücreti 9 dolara düşürüldü. Ücret, daha önce 99 dolar idi.

Elon Musk’ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, günümüzde 50’den fazla ülkede Starlink hizmetini sunuyor. Fakat Türkiye’ye ilk etapta 2021 yılında gelmesi planlanan hizmet önce 2023’e ertelenmiş, ardından tarihi tamamen kaldırılmıştı. Geçtiğimiz haftalarda yapılan güncellemeyle ise 2024 yılına işaret edilmeye başlamıştı.

Starlink’in ülkemizde hizmet vermeye başlamasını merakla beklemeye devam ederken yakın zamanda hizmetin depozito ücretinde güncelleme yapıldı. SpaceX, Starlink öncelik sağlayan depozito ücretini Türkiye dahil pek çok ülkede 9 dolara düşürdü.

Starlink depozito ücreti artık 9 dolar:

starlink

  • Depozito ücreti, Türkiye için 99 dolar idi.

Starlink depozito ücreti nedir?

Starlink’in hizmetin yakında geleceği bölgeler için sunduğu depozito, bir nevi “hizmet vermeye başlayınca beni önceliklendir” demek için kullanılıyor. Starlink, hizmet vermeye başladıktan sonra depozito ücreti ödeyen müşterilerine ekipman teminatını önceliklendiriyor.

Hizmetin sunulmaya başlamasıyla birlikte Starlink ekipmanları için ödeyeceğiniz ücret, depozito ücretinin çıkarılmış hali olacak. Ayrıca depozito ücreti için istediğiniz an iade talebinde bulunabiliyorsunuz.

Starlink Türkiye ücreti ne kadar olacak?

Starlink’in Türkiye ücreti henüz belli olmadı. Fakat Starlink ekipmanları hane kullanımı için 600 dolarlık fiyata sahip. Bu ücret, kullanım alanına göre 2.500 dolara kadar ulaşabiliyor.

Starlink’in aylık abonelik ücreti ise internet hızına bağlı olarak 90 dolar ila 500 dolar aralığında değişiyor. Starlink, günümüzde 50 ila 500 Mbps internet hızı sunuyor.

Elon Musk’ın Deprem Sonrası ‘Starlink’ Teklifi Hakkında Şaşırtan İddia: “Türksat Yeterli” Denilerek Reddedilecek

Elon Musk’ın Uydudan İnternet Şirketi Starlink, Türkiye’ye Ne Zaman Geleceğini Açıkladı

Başa dön tuşu