TCL, CES 2023’te Yeni Ürünlerini Duyurdu

TCL, CES 2023’te yeni eserlerini duyurdu. Yeni eser yelpazesinde TCL 40 Serisi akıllı telefonlar, öncü NXTPAPER teknolojisine sahip iki yeni aygıt, kompakt bir tablet ve TCL’in yeni kuşak akıllı giyilebilir gözlüğü TCL RayNeo X2’nin de olduğu akıllı eserler yer alıyor.

TCL Communication İcra Heyeti Lideri Aaron Zhang yaptığı açıklamada şunları söyledi: “TCL’in vizyonu, daha fazla insanın daha dolu, daha akıllı, daha güçlü bir hayat deneyimleyebilmesi için mükemmelliğe ilham vermek. Bunu başarmanın yollarından biri, tecrübeleri daima düzgünleştirmek için müşteri geri bildirimlerini dinlemek. Bu da yenilikçi, kontaklı ve sürükleyici teknolojileri büyük bir bedelle sunan gelişmiş bir eser yelpazesi sunmamızı sağlıyor.”

TCL 40 Serisi; TCL 40 R 5G, TCL 40 SE ve TCL 408 eserlerinden oluşuyor. Aygıtların hepsi gelişmiş NXTVISION ekran teknolojisine, uzun ömürlü pile ve 50MP yapay zekâ dayanaklı kameraya sahip. Böylelikle kullanıcılar gün uzunluğu sınırsız cümbüşün tadını çıkarabiliyor. TCL, kullanıcıları temas kurmaya, keşfetmeye ve paylaşmaya teşvik etmek maksadıyla erişilebilir fiyatlarla üstün kaliteli özellikler sunarak teknolojileri demokratikleştiriyor.

Ultra süratli 5G irtibat sunan TCL 40 R 5G, nerede olursanız olun irtibatta kalmanızı sağlamak için 7nm yüksek performanslı 5G işlemciye sahip. TCL 40 R 5G, daha fazla insanın ışık suratında, irtibatlı tecrübelerin keyfini çıkarabilmesi için TCL’in herkes için 5G sunma konusundaki kararlılığını da gösteriyor.

TCL 40 SE,  kendilerini meşgul edecek tam bir ses ve görsel tecrübe yaşamak isteyenler için 6,75 inç ekranına uygun, çift stereo hoparlörlerle birlikte geliyor. Ayrıyeten, 90 Hz yenileme suratına sahip ekranıyla ultra akıcı bir görsel tecrübe sunuyor.

TCL 408 sayesinde ise son derece detaylı fotoğrafları şık bir halde çekebilirsiniz. 2’si 1 ortada hiper kamerasında, hayranlık yaratan yüksek çözünürlükte manzaraların çekilmesini sağlayan 50MP ana kamera ve gelişmiş bir makro lens birleşiyor. TCL 408 ayrıyeten çift stereo hoparlör ile birlikte geliyor.

TCL için sürükleyicilik yalnızca ekrandan ibaret değil. CES’te ayrıyeten TCL’in en üst seviye ses tecrübesi sunan en yeni kulaklıkları TCL MOVEAUDIO Air de tanıtıldı. Dokuz saate kadar müzik çalma özelliğine sahip gün uzunluğu dayanan pil ve harika süratli ses; hafif ve rahat bir ahenk içinde kristal netliğinde, istikrarlı ses sunmak için bir ortaya geliyor.

Güzel, canlı ekranlar yalnızca akıllı telefonlarda kullanılmıyor. TCL, yenilikçi NXTPAPER ekran teknolojisini TCL NXTPAPER 12 Pro tablet ve TCL’in birinci 2’si 1 ortada ayrılabilir dizüstü bilgisayarı TCL BOOK X12 Go ile yeni kategorilere de getiriyor.

Her iki aygıt da 12,2 inç 2K NXTPAPER ekrana ve olağan ekranlara nazaran yüzde 61’e kadar daha fazla ziyanlı mavi ışığı filtreleyen kâğıt gibisi manzara sunan bir ekrana sahip. Göz muhafaza donanımı ve yazılımı, göz yorgunluğunu azaltmaya ve orjinal, canlı renkleri sararmadan müdafaaya yardımcı olmak için katmanlıdır.

Göz muhafazası sunan birçok tablet ekran parlaklığından ödün verirken, NXTPAPER ekranlar hem üstün göz bakımı hem de yüksek kaliteli bir ekran tecrübesi sağlıyor. Yeni jenerasyon NXTPAPER serisi,  parlak ekranlarıyla öne çıkıyor. Bu da gözler korunurken görsellerin keskin ve net kalması manasına geliyor.

Taşıması ve tutması kolay, hafif ve ince TCL NXTPAPER 12 Pro 3:2 en uzunluk oranı ile verimliliği artırarak olağan bir 16:9 ekrana nazaran yüzde 18,5 daha fazla içeriğin görünmesini sağlıyor. TCL E-Pen (ürünle birlikte geliyor) ile eşleştirildiğinde, kâğıt gibisi pürüzsüzlükle şaşırtan notlar alabilir, bir plan çizebilir yahut “yapılacaklar” listesini denetim edebilirsiniz. Bu özellikleri sayesinde TCL NXTPAPER 12 Pro’da; ister birden fazla uygulama kullanın, ister istatistikleri tahlil ederken bir oyun görüntüsü izleyin, ister yeni bir roman okuyun, sürükleyici bir ekran tecrübesi sunuluyor.

TCL BOOK X12 Go ise kullanıcıların asla ödün vermek zorunda kalmaması için sınırsız yaratıcılık ve üretkenlik özellikleri sunuyor. Windows 11 Home ön yüklü olarak gelen aygıtın güçlü sekiz çekirdekli işlemcisi ve 14 saatlik uzun ömürlü pili, tüm gün kullanımı mümkün kılıyor ve daha fazlasını yapmanızı sağlıyor.

TCL TAB 8 LE, kullanıcının konutta ve hareket halindeyken temasta kalmasını sağlayan harika bir ultra kompakt tablet olarak dikkat çekiyor. Taşınabilir ve tüy kadar hafif bir dizayna sahip olan bu küçük mucize, büyük bir cebe yahut küçük bir çantaya basitçe sığıyor.

TCL TAB 8 LE’de 8 inç HD ekran, dört çekirdekli işlemci, LTE kontağı ve tüm gün dayanan 4080mAh batarya bulunuyor. 5MP ön ve art kameraları, tatilde görüntü çekmeniz yahut iş yerindeki arkadaşınızla imajlı görüşme yapmanız için ülkü. Çift stereo hoparlörler etkileyici ses sunarken 32GB dâhili depolama favori uygulamalarınız için kâfi alan sunuyor. Aygıt ayrıyeten 512GB’a kadar genişletilebilir microSD™ kart depolama alanını da destekliyor, böylelikle bir sonraki seyahatinizde izlemek istediğiniz bütün dizileri çarçabuk yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

TCL, yeni kuşak AR gözlükleri TCL RayNeo X2’nin lansmanıyla 2023 yılına artırılmış gerçeklik alanına büyük bir adım atarak giriyor.

TCL RayNeo X2, çığır açan bir teknoloji olan binoküler tam renkli Micro-LED optik dalga kılavuzu ekranı kullanarak dala öncülük yapıyor. Olağan bir gözlük dizaynına sahip olan bu gözlük akıllı navigasyon, otomatik çeviri, fotoğrafçılık, sinema çekme ve müzik çalma üzere çeşitli fonksiyonlar sunuyor. Ekranın 100.000:1’e varan yüksek kontrast oranı ve 1.000 nit’e varan manzara parlaklığı üzere değerli geliştirmeleri gözlüğün hem iç hem de dış yer kullanımı için ülkü olmasını sağlıyor.

Qualcomm Snapdragon® XR2 platformundan güç alan TCL RayNeo X2, eş vakitli pozisyon belirleme ve haritalama (SLAM) ve hareket tanıma etkileşimi özelliklerine de sahip. Aygıt seyahat etmeyi sevenlerin de düşü. Güçlü haritalama teknolojisi yakındaki değerli noktaları gösteriyor ve entegre gelişmiş yapay zekâ çeviri sistemi lisan manilerini ortadan kaldırıyor. TCL RayNeo X2, konuşmaları çevirebiliyor ve gerçek vakitli bir halde birkaç farklı lisandan altyazıları görüntüleyebiliyor. Anlık aramalar ve bildiri bildirimleri vaktinde açılıyor. TCL RayNeo X2, iş ve günlük ömrünüzde akıllı asistanınız olarak hizmet ediyor.

Ayrıca CES’te, TCL NXTWEAR S giyilebilir ekran gözlükleri de ABD pazarına birinci defa sunuldu. TCL NXTWEAR S, dört metre uzaklıkta 130 inç büyüklüğe eş bedel yüksek çözünürlüklü izleme ortamı sunan yeni kuşak çift 1080p Micro OLED ekranı ve eşsiz akustik faz tedbire modu ile her yerde, her vakit sinematik bir görsel-işitsel tecrübe sunuyor.

TCL, NXTWEAR V sanal gerçeklik konseptiyle de sanal gerçeklik tecrübelerini pazara sunma konusunda gözü pek bir adım atıyor. Yalnızca 236 gram tartısındaki bu hafif ve konforlu giyilebilir aygıt, gerçekçi renk performansı ve etkileşim tecrübesi yaşatarak kullanıcının hangi gerçeklikte olduğunu unutmasını sağlıyor. TCL CSOT tarafından geliştirilen ekran, 108 derece görüş alanı ve 1512ppi piksel yoğunluğu sağlayan VR optik modülü sayesinde gerçekçi bir renk performansı üreterek hem imaj kalitesini artırıyor hem de baş dönmesini engelliyor. İster metaverse’i keşfedin ister sürükleyici oyunlar oynayın yahut yeni hünerler öğrenin; TCL NXTWEAR V, kullanıcıları saatlerce keşfetmek isteyecekleri bir dünyada büyülüyor.

TCL; TCL akıllı telefonları, kulaklıkları, tabletleri, dizüstü bilgisayarları ve akıllı giyilebilir aygıtlarının birbirleriyle bağlantı kurmasını sağlayan TCL LINK aracılığıyla eserleri ilişkili bir ekosistemde bir ortaya getirerek mükemmelliğe ilham veriyor ve kullanıcılara dünyanın her yerinde birden fazla aygıtın keyfini çıkarma ve yönetme fırsatı sunuyor.

Başa dön tuşu