Telegram 5.8 Kişi Eklemeyi Kolaylaştırıyor

iOS ve Android için Telegram 5.8 sürümü ile kullanıcılarının kişi eklemesini ve lokal kümeler oluşturmasını epey kolay hale getiriyor. Ek olarak, küme ve kanal yöneticilerinin sahiplik haklarını diğerlerine aktarması için sunulan seçenek de artık bu sorumluluktan sıkılanların imdadına yetişecek.

Telegram güncellemesi ile bireyleriniz ortasında olmayan birisi size bildiri attığında artık bu kişiyi telefon numarasını bilmeseniz bile kolay kolay üst taraftaki çubuktan kişi listenize eklemek mümkün. Ayrıyeten, bu şahısla konuşmayı kesmek için bir engelleme butonu da tıpkı çubuğa eklenmiş durumda.

Telegram’ınıza eklemek istediğiniz biri yahut birileri yakınınızdaysa da People Nearby (Yakınımdaki Kişiler) menüsü açıldığında herkes birbirine ilişkin bağlantı bilgisini basitçe edinebiliyor. Bu sayede tek tek herkes birbirine farklı ayrı telefon numarası verme kaygısından kurtuluyor. İster tek ister birçok kişiyi basitçe listenize ekleyebiliyorsunuz. Yerel gruplar isimli yeni özellik ile bir küme oluşturduğunuzda ise etrafınızdaki biri tekrar Yakınımdaki Bireyler kısmından bu kümesi görebiliyor. Telegram böylelikle ortak bir noktada olanların kolaylıkla bağlantıya geçmelerini hedefliyor.

Daha evvel bir kanal yahut küme oluşturdunuz lakin artık idaresi ile uğraşmak istemiyor musunuz? Telegram buna da bir tahlil getiriyor. Artık küme sahipliğini öteki bir şahsa atamanız mümkün. Bunun için Transfer Group Ownership (Grup Sahipliğini Aktar) seçeneğini kullanmak kâfi.

Diğer değişiklikler ortasında ise bildirim istisnaları, sohbet açmak için Siri kısayolları, iOS için yenilenen tema seçici ve uygulama ikonunu değiştirme bulunuyor.

Güncelleme için çabucak App Store ve Google Play Store platformlarını ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu