TP-Link, CES 2023’te Yepyeni Ürünlerini Tanıtıyor

TP-Link, bu yıl CES’te geniş eser yelpazesinin en son örneklerini tanıtıyor. Hem mesken hem kurumlara yönelik ağ tahlilleri ile Tapo ve Kasa akıllı konut eserleri TP-Link standında görülebilecek.

TP-Link standında yer alan eserler üç ana küme altında toplanmış durumda: Akıllı mesken tahlilleri, WiFi 7 tahlilleri ve kurumsal ağ tahlilleri. Bu kümelerin her birinde en yeni teknolojiye sahip, orijinal modeller CES ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor.

Akıllı konut tahlilleri kısmında Tapo serisinin sürpriz eseri robot süpürgeler yer alıyor. RV10 ve RV30 serisi birinci Tapo robot elektrik süpürgelerini satışa sunan TP-Link, standında CES 2023 İnovasyon Ödülü sahibi olan RV30C Slim’i tanıtıyor. Kompakt bir Mini-DTOF LiDAR sensörünü kullanan RV30C Slim, piyasadaki en ince LiDAR Navigasyon robot süpürgesi. Bu sayede ulaşılması sıkıntı alanları dahi temizleyebiliyor. MagSlim LiDAR Navigasyon tarafından desteklenen RV30C Slim, konutların daha gerçek algılanması ve haritalanması için milimetre düzeyinde ölçüm yaparak paklık alanını büyük ölçüde artırıyor. TP-Link standında yer alan bir öbür robot süpürge olan RV70 OMNI ise çok taraflı Omni istasyonu ve üçlü AI teknolojisi ile CES 2023’te birinci sefer sahneye çıkacak.


TP-Link Tapo RV30C Slim

TP-Link standındaki akıllı mesken tahlillerinin bir başkası ise WiFi, Sub-G, Bluetooth, Matter, Thread ve öbür protokollere dayalı aygıtları destekleyen bir konut temas merkezi olan Tapo H900 hub. Tüm Tapo akıllı mesken aygıtlarını yönetebilen H900, ayrıyeten görüntü nezaret merkezi ve görüntü depolama merkezi olarak çalışarak kullanıcıların birebir anda 16 kameraya kadar canlı imgeleri izlemesine imkan tanıyor. Bunun dışında H900, elektronik fotoğraf çerçeveleri, çalar saat, takvim, notlar üzere eğlenceli fonksiyonlara de sahip.

TP-Link standında yer alan ve CES 2023 İnovasyon Onur Mükafatı sahibi olan bir öbür eser ise akıllı manzaralı kapı kilidi. Tapo akıllı imajlı kapı kilidi, ‘kapı zili, kapı kilidi ve dış yer güvenlik kamerası olarak çalışan 3’ü 1 ortada bir aygıt. Tapo’nun kapı kilidi, parmak izi, yüz tanıma, uygulama, şifre ve sesli asistan ile kilidi açma üzere birden fazla kilit açma yolunu destekliyor. Ek olarak, Tapo uygulamasıyla kullanıcılar istedikleri yerden kapıyı kilitleyip açabiliyor, süreksiz kullanıcı kodları belirleyebiliyor, kilit aktifliğini görüntüleyebiliyor ve kilit bildirimleri alabiliyorlar.

Standda yer alan akıllı mesken tahlilleri ortasında en yeni iç ve dış yer güvenlik kameraları (Tapo C325WB, Tapo C425); Tapo D660 çift imajlı kapı zili; akıllı priz ve akıllı ışık anahtarları (P125MP306S505D); en yeni akıllı ampul modelleri (Tapo L535E) ve sensörler (T300 ve T315) de bulunuyor.

TP-Link, geçtiğimiz aylarda duyurduğu WiFi 7 teknolojili hem mesken hem kurumsal tahlillerini birinci sefer CES’te tüketicilerin karşısına çıkarıyor. Kasım ayında yapılan tanıtımda olmayan WiFi 7’li menzil genişletici de dahil WiFi 7 teknolojili yönlendiriciler (router), Deco Mesh tahlilleri ve oyun yönlendiricisi standda görülebiliyor.

TP-Link’in Mesh WiFi konut sistemi olan Deco ailesinin WiFi 7 teknolojili dört modeli standda yer alıyor. Bunlar Deco BE95 (2023 CES İnovasyon Ödülü’ne sahip), Deco BE65-5G (sim kart yuvası olan ve 5G takviyeli Mesh modeli), Deco BE65 ve Deco BE85 modelleri. WiFi 7 teknolojisiyle Mesh teknolojisini buluşturan bu eserler, meskenlerdeki tüm ağ sıkıntılarını çözmeye adaylar.


TP-Link Archer GE800

Farklı dizaynlarıyla da dikkat çeken WiFi 7 teknolojili TP-Link yönlendiriciler Archer BE900Archer BE800, Archer BE805, Archer BE550 ve Archer BE230 kablosuz ağ alanında yeni bir çığır açıyorlar. Ayrıyeten gerçek 10G’ye sahip TP-Link’in birinci WiFi 7 oyun yönlendiricisi olan Archer GE800 de standda tüm görkemiyle yer alıyor.

TP-Link standında WiFi 7 teknolojili iki menzil genişletici birinci defa tanıtılacak. Üç bantlı RE800BE, hem kablolu hem kablosuz kontakta Gigabit suratlara sahip. RE550BE model ikinci menzil genişletici de üç bantlı bir WiFi 7 tahlili.

TP-Link standında konut ağ tahlillerinin yanı sıra kurumlar için geliştirilen tahliller de yer alıyor. Bu tahliller ortasında Omada serisi ağ eserleri; VIGI güvenlik tahlilleri ve internet servis sağlayıcılar (ISS-ISP) için geliştirilen Aginet eser ailesi bulunuyor.

TP-Link’in kurumsal ağ tahlil ailesi olan Omada serisi, Omada Yazılım Tarifli Ağ (SDN) tahlili ile tek noktadan yönetilebilen yüksek yoğunluklu iş ağları oluşturuyor. CES’te TP-Link standında WiFi 7 teknolojili Omada erişim noktaları (Omada EAP780 ve Omada EAP770) yer alıyor.

TP-Link, VIGI alt markasıyla kurumsal güvenlik sistemleri üretiyor ve bu yıl iki yesyeni ve yenilikçi VIGI ağ kamerası CES’te prömiyerini yapıyor: VIGI C540V ve VIGI C340S.

Öte yandan TP-Link’in ISS’ler için geliştirdiği ve WiFi 7 teknolojili Aginet tahlilleri de standda görülebiliyor. Bunlar ortasında 22 Gbps WiFi suratına sahip XGS-PON WiFi 7 yönlendirici olan XGB830v ile EB810v WiFi yönlendirici ve Mesh WiFi 7 tahlili olan HB810 de yer alıyor.

Başa dön tuşu