TP-Link’ten Yeni Wi-Fi 6 Router: Archer AX23

TP-Link, Wi-Fi 6 teknolojisine geçmek isteyen ve bu kategoride uygun fiyatlı yönlendirici (router) arayanlar için Archer AX23’ü satışa sundu. Wi-Fi 6 kategorisinde giriş düzeyi modeller ortasında yer alan Archer AX23, Wi-Fi 6 teknolojisinin getirdiği tüm avantajların yanı sıra OneMesh takviyesine de sahip.

Kablosuz temasta toplamda 1.8 Gbps suratlara ulaşabilen eser, 4K sinema, online oyun üzere yüksek ilişki suratı gerektiren uygulamaları sıkıntısızca yapabiliyor. Üstelik birebir anda konutta biri 4K sinema indirirken diğer bir aile üyesi online oyun oynayabiliyor, sürat düşmüyor, kopma sorunu yaşanmıyor. OFDMA teknolojisi sayesinde tıpkı anda daha fazla aygıt ağa bağlı kalabiliyor.

Kablolu temasta da gigabit suratlar sunan Archer AX23 üzerinde biri WAN olmak üzere toplam beş adet Gigabit temas noktası bulunuyor.

Archer AX23, daha geniş Wi-Fi kapsama alanı sunuyor. Akıllı anten teknolojisi (beamforming-hüzmeleme) ve dört adet yüksek çıkarlı anten sayesinde konutun her yerinden Wi-Fi’a bağlanmak mümkün oluyor.

TP-Link’in yeni yönlendiricisi güçlü teknik özelliklerini kolay suram, kolay idare ve güçlü güvenlik özellikleriyle destekliyor. Konut ağının performansını yükseltirken, güvenliğini en üst düzeye çıkarıyor. WPA3 güvenlik protokolüne sahip olan eser, siber akınları önlemek için daha güçlü özelliklerle donatılmış durumda. Ayrıyeten güçlü ebeveyn kontrolleri sayesinde ağa bağlı aygıtların ve bilhassa çocukların güvenliği de denetim edilebiliyor URL engelleme, profil idaresi, irtibat duraklatma üzere pek çok süreç ebeveyn kontrolü üzerinden kolay kolay yapılıyor. Üstelik akıllı telefon uygulaması Tether sayesinde tüm bu süreçler konuttan uzaktayken bile yapılıp, ağ denetlenebiliyor.

TP-Link’in OneMesh takviyesiyle gelen yönlendirici kolaylıkla bir Mesh Wi-Fi ağı oluşturmayı sağlıyor. Meskendeki öteki ağ aygıtları da OneMesh takviyesine sahip ise otomatik olarak bir Mesh ağı kuruluyor ve kesintisiz deveranın keyfi çıkarılıyor.

Geriye dönük uyumluluğu sayesinde tüm Wi-Fi standartlarıyla çalışabilen Archer AX23, Tether uygulamasıyla basitçe kuruluyor, otomatik güncellemeler dahil tüm idaresi bu uygulamadan yapılabiliyor.

Ürün Türkiye’de 1,479 TL (KDV dahil) tavsiye edilen fiyatla satışa sunuldu.

Başa dön tuşu