Türk Aktrislerin IMDb Fotoğraflarına Sosyal Medyadan Tepki!

Türk kadın oyuncuların IMDb profillerinde ağızlarının bağlı olduğu, dizi sahnelerine ait rahatsız edici fotoğrafların yer aldığı ortaya çıktı. Sosyal medyada kısa sürede gündem olan bu duruma tepki yağdı. Bugün ise fotoğrafların kaldırılmaya başladığı görüldü.

Dünyanın en büyük film ve dizi veri tabanı IMDb, son birkaç gündür oldukça ilginç bir olayla Türkiye’de gündemde. Bunun nedeni ise platformda yer alan Türk kadın oyuncuların profil fotoğrafları.

Dünden beri birçok sosyal medya kullanıcısı, Türk kadın oyuncuların IMDb profil fotoğraflarının rahatsız edici görsellerden oluştuğunu fark etti. Bu fotoğraflar, dizilerden alınmış, oyuncuların ellerinin veya ağızları bağlı olduğu şiddet içerikli karelerdi. Tahmin edebileceğiniz gibi neden olduğu bilinmeyen bu durum, kısa sürede büyük tepki çekti. Bugün ise bu fotoğrafların platformdan kaldırıldığı görüldü. Gelin neler yaşandığına birlikte bakalım.

Türk oyuncuların profil fotoğrafları böyle gözüküyordu

X (Twitter) kullanıcıları, Türk aktrislerin profil fotoğraflarının ekran görüntülerini paylaşarak konuyu gündeme taşıdı. Songül Öden, Hande Ataizi, Helin Kandemir, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu ve daha birçok oyuncunun profil fotoğrafının, ağızlarının bağlı olduğu rahatsız edici sahnelerden alınmış olduğu görüldü. Devrim Özkan isimli kullanıcı tarafından paylaşılan bazı ekran görüntülerine yukarıdan ulaşabilirsiniz.

Diğer oyuncuların IMDb fotoğrafları şu şekildeydi:

Google’dan arama yapıldığında bile böyle sonuçlarla karşılaşıldı:

Başa dön tuşu