Türkiyenin ilk WPA3 Destekli Ağ Ürünleri Keenetic’ten

Yeni nesil WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolü, mesken ve iş yerleri için en gelişmiş kablosuz irtibat imkanı sunmakta ve WPA2’ye nazaran daha gelişmiş şifreleme ve kullanıcı doğrulama imkanı sağlamakta. WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolü, eski standart olan WPA2’ye nazaran büyük bir adım olarak nitelendirilmekte.

Keenetic CEO’su Vefa Tarhan‘ın WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolü hakkında yapmış olduğu açıklama;

WPA2 şifreleme modelinin geçtiğimiz yıllarda çok fazla güvenlik açıkları ortaya çıkardığı bilinmekte. Keenetic, ürettiği tüm eserlerde bu sorunu çözdü, birtakım ağ üreticileri bu sorunu birkaç özel eserinde çözmekle yetindi. Öteki ağ üreticilerinin ürettiği eserlerin kıymetli bir kısmında aygıtların güncellemesi olmadığı için kullanıcılar farkında olmadan konut ve iş yerlerinde kritik uygulamaların çalıştığı ortamlarda inançsız bir halde bu aygıtları kullanmaya devam ediyorlar.

Günümüzde WPA3 kullanımı modem routerlarda sistemli bir güncellemeyi mecburî bir ihtiyaç haline getirdi. Eski yahut yeni internet kullanıcılarının eserlerini denetim etmelerinde yarar var. Bu yapacakları güncelleme yahut eser değişiminde ne kadar geç kalınırsa internet çizgilerinin 3. Şahıslar tarafından müsaadesiz kullanılma riskine, gerek suratınızın paylaşılarak yavaşlatılmasına, gerekse çizginizin kabahat ögelerine alet olmasına kapı aralamış olurlar.

Keenetic olarak donanım ve yazılımla kullanıcılarımıza üst seviye eserler sunmaktayız. Objelerin internet dünyasında birbirleriyle irtibat kuran milyarlarca aygıtın irtibatında güvenlik bizim için en değerli katma bedelimiz.

Türkiye’de WPA3’ü sunan birinci firma olarak kullanıcılarımızın yenilikleri anında aygıtlarına bulut teknoloji ile indirebiliyor olmaları kullanıcılara özel bir ayrıcalık.

WPA3 İstemci bilgisayarlarda farklı üreticiler tarafından da sunulmaya başladı; Taşınabilir aygıtlar için beta yazılımla başlamış olmakla birlikte, Android 10 ve Apple Iphone serileri için IOS 13 ile sunulmakta.

Keenetic aygıtlar WPA3 , WPA3 Enterprise ve OWE‘yi Keenetic OS 3.1 yazılımıyla kullanabilmekte.

Başa dön tuşu