Twitch Studio Masaüstü Yayıncılık Uygulaması Çıktı

Twitch üzerinden yayın yapmak isteyen oyuncular şimdiye kadar PlayStation 4, Xbox One, Twitch taşınabilir uygulaması, Twitch Sings yahut üçüncü parti yazılım kullanıyordu. Artık bunlar ortasında yeni bir seçenek daha eklendi: Twitch Studio.

Servisin birinci eksiksiz masaüstü yayıncılık uygulaması, kapalı beta olarak sunulmuş durumda. Bu uygulama sayesinde PC üzerinden kullanıcıların kolay kolay yayın yapması mümkün hale getiriliyor. Öte yandan OBS, Streamlabs OBS yahut XSplit üzere kurulumlarından mutlu olanların birebir halde devam edeceğinin de altı çiziliyor. Yani uygulama aslında yayıncılığa çabucak ve çok fazla konfigürasyon ile uğraşmadan basitçe başlamak isteyenleri hedefliyor. Mikrofon ve web kamera kurulumunuzu tamamladıktan sonra yayınınız için şablon seçmeniz kâfi oluyor. Uygulama içerisinde etkinlik akışı, bildirimler ve sohbet özellikleri olduğunu da belirtelim.

Uygulama için buradan çabucak kayıt olabilir ve beklemeye başlayabilirsiniz. Önümüzdeki aylarda Twitch video yakalama kartları ve oyun içi katmanlar için de takviye sunma planları yapıyor.

Başa dön tuşu