Tamamen Yenilenen Outlook Kullanıcılara Sunuldu

Microsoft tarafından Eylül ayında web için test edilmeye başlanan yeni Outlook artık tüm kullanıcılar için sunulmuş durumda. Hem e-posta hem de takvim tarafında değerli geliştirmeler yapan yeni sürüm ile kullanıcılar için erişilebilirlik temel alınıyor.

E-posta tarafında artık bildirilerin çeşitli kategoriler ile işaretlenebildiğini görüyoruz. Bu sayede gelen kutunuzda artık iletilerin ne ile ilgili olduğunu anlamanız daha kolay hale geliyor. Ek olarak sık kullanılan kişileri, grupları yahut kategorileri ayarlayabiliyorsunuz. Bu seçim sonrasında her biri kendi klasöründe ve kendi ileti sayısı ile gösteriliyor. Outlook için artık Karanlık Mod seçebileceğinizi de belirtelim. Ayrıyeten, Outlook içerisinden iletilerinize basitçe emoji ve GIF de ekleyebiliyorsunuz.

Takvim tarafına baktığımızda ise kullanıcıların vaktini çok daha uygun yönetebileceği bir yapı ile karşılaşıyoruz. Yeni akıllı arama tecrübesi ise birden fazla takvim içerisindeki etkinliklerde kişi, konum yahut anahtar kelime bulmayı kolaylaştırıyor. Haftalık takvim de artık mevcut güne yahut sonraki güne daha fazla alan ayırıyor. Bu da yaklaşan aktiflikleri kaçırmamada fonksiyonellik sağlıyor. Aylık görünüm ise kenarda daha fazla alanla gözüküyor ve yaklaşan aktiflikleri listeliyor. Etkinlik oluşturma da kolaylaştırılmış.

Görevler kısmında da geliştirmeler yapılırken artık Microsoft To-Do ve Planner ile senkronizasyon özelliği sağlanıyor. İşaretlenen e-postalar da Microsoft To-Do üzerinde kendi listelerine gönderiliyor.

Başa dön tuşu