Ücretli ChatGPT Profesyonel Planı Ortaya Çıktı

Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT son periyotta isminden sıkça kelam ettiriyor. Yakında ise ChatGPT’den daha fazlasını isteyenler için fiyatlı bir profesyonel plan kullanıcılara sunulacak. Geçtiğimiz günlerde kimi kullanıcılar, ChatGPT web arayüzünde yeni bir “Planı yükselt” seçeneğini gördü ve bu seçenek tıklandığında iki planı gösteren bir komut istemi ile karşılaştılar.

Ücretsiz Plan, ChatGPT’yi şimdiye kadar kullandığınız halde kullanmanıza imkan tanıyor lakin yeni profesyonel plan talep yüksek olduğunda bile kullanılabilirlik, daha yüksek cevap suratları ve yeni özelliklere öncelikli erişim ile yapay zeka sohbet robotunun yeteneklerini genişletmenize imkan tanıyacak. Yeni yükseltme seçeneği, size sunulduysa soldaki kaydırma menüsünde bulunabiliyor.

Bu fiyatlı plan alışılmış ki çok da sürpriz değil. Bu ayın başlarında ChatGPT’nin ardındaki yapay zeka araştırma şirketi OpenAI, Discord kanalında üstte belirtilen avantajlara sahip bir profesyonel düzey için bir bekleme listesi paylaşmıştı. Bilgiye nazaran, kaydolanlara ödeme süreci ve pilot uygulama oluşturmak için ulaşılacak. Aylık fiyat ise 42 dolar olarak belirlenmiş durumda ve yıllık bir seçenek mevcut değil.

Yakın vakitte yapılan bir tahlil, OpenAI’nin çalıştırma maliyetleri için günde 100 bin dolardan fazla yahut ayda 3 milyon dolardan fazla harcama yapabileceğini gösterdi. Şirket ayrıyeten hizmeti, işletmelerin ve geliştiricilerin kendi uygulama ve hizmetlerine entegre edebilecekleri, kullanım başına ödeme temelinde ücretlendirebilecekleri bulut tabanlı bir API sunuyor.

Başa dön tuşu