WhatsApp Kaybolan Mesajlar Özelliği Geliyor

Yakın vakitte WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığıyla kullanıcılarına yeni bir güncelleme sundu. Gelen güncelleme ile birlikte, uygulamanın sürümü  2.19.275’e yükseldi. Ayrıyeten, yeni özelliği deneyimlemek için uygulamanızın bu sürümde olması gerekiyor.

İsminden de anlaşılacağı üzere, WhatsApp kaybolan mesajlar özelliği, sohbet ettiğiniz özel sohbet ya da kümelerin iletilerini otomatik olarak silmesine imkan sağlayacak. Bu durum, şu an kümeler için geçerli olup, özelliği de etkin etmek sizin elinizde olacak. Özelliği kullanmak için WhatsApp küme ayarlarına girmeniz gerekiyor.

Girdikten sonra, üstteki görselde görüldüğü üzere, özelliğin “off” yani kapalı olarak geldiğini görüyoruz. Şayet çok sık sohbet edilen bir gruptaysanız bu özellik, sizin için kurtarıcı niteliğinde olacak üzere duruyor.

Özelliği etkin etmek için kaybolan bildiriler özelliğine basın.

Bastıktan sonra, şu an için sizi iki seçenek karşılayacak. Bu seçeneklerden rastgele birini seçerek, iletilerinizin otomatik silinmesine imkan sağlayacaksınız.

Özellik şu an için alfa sürümünde olup, geliştirilmeye devam ettiği ve ileride özel sohbetler için de geleceği söyleniyor.

Başa dön tuşu