Windows 10 1903 Güncellemesi Bluetooth Sorunu ile Gündemde

Son çıkan Windows 10 1903 güncellemesi sonrasında kimi Bluetooth hoparlörler kullanılamaz hale gelmiş durumda. Microsoft sorunun bilhassa KB4505903 yahut Windows 10 build 18362.267 içerisinde yer aldığının altını çiziyor.

Sorunun yalnızca dahili hoparlör barındıran bilgisayarlarda ortaya çıktığı ve üç durumdan biri ile karşılaşıldığı tabir ediliyor. Buna nazaran, Bluetooth hoparlör bağlanmıyor, bağlanıyor fakat ses düşük kalitede kalıyor yahut bağlanıyor ve ses dahili hoparlörden çalmaya devam ediyor. Bu sorunu yaşadığınızı Aygıt Yöneticisi’ne gidip Ses, görüntü ve oyun denetleyicileri altında Microsoft Bluetooth A2dp Source yanında ihtar işareti görerek tespit etmeniz mümkün.

Neyse ki sorunu ortadan kaldırmak için bir yol da sunuluyor. Komut penceresini yönetici yetkileri ile açtıktan sonra “sfc /scannow” komutunu çalıştırarak tahlile kavuşabiliyorsunuz. Bunun akabinde bilgisayarınızı tekrar başlattığınızda kayıp ve bozuk belgeler düzeltiliyor.

İlk olarak 26 Temmuz tarihinde sunulan KB4505903 opsiyonel bir güncelleme. Öte yandan, bu güncellemeyi yüklememiş olsanız bile bu ay gelen Patch Tusday içerisinde KB4512508 ile birlikte geliyor. Sorunun 18362.295 içerisinde de olup olmadığı ise muhakkak değil lakin bu sürüm içerisinde bilinen bir sorun olarak listelenmiyor.

Başa dön tuşu