World of Warcraft Classic Sunucuları Açıldı

World of Warcraft’a aboneliği halihazırda devam edenler World of Warcraft Classic’i ekstra bir fiyat ödemeden çabucak oynamaya başlayabiliyor. World of Warcraft Classic, 2006 yılında yayınlanan “Drums of War” (1.12.0) güncellemesiyle geldiği halin özgün bir kopyası niteliği taşıyor. Blizzard, WoW Classic sunucularını dünya çapında yayına açmaya başlamış durumda ve an prestijiyle karakterlerini oluşturmuş olan 2 milyondan fazla oyuncu Azeroth’da bir vakit seyahatine çıkmaya hazır. Mevcut oyuncu sayısına nazaran ilerleyen günlerde sunucu sayısının arttırılacağı belirtilmekte.

World of Warcraft Classic, oyunun bugünkü sürümüne kıyasla birçok açıdan daha şiddetli bir oynanış vadediyor. Oyuncuların birbiriyle irtibatı ve bir arada hareket etmeleri büyük ehemmiyet taşımakta; çünkü zindanlara girmeden yahut bir raid’e başlamadan evvel oyuncuların birebir sunucuda toplanması ve muvaffakiyete ulaşmak için 40 kişinin zorluklara ve düşmanlara karşı işbirliği yapması gerekiyor.

Classic’te kapılarını açacak olan Azeroth’un sahip olduğu gizemler kadar tehlikeleri de epeyce büyük ve oyuncuları bir epey zorlayacak nitelikte. Kıyasıya bir savaşın ortasındaki Alliance ve Horde birlikleri, ortalarındaki husumetten çok daha büyük bir düşmanın varlığıyla yüzleşmek zorundalar. Kahramanlarımız bu savaşta Warcraft kozmosunun çok sevilen Ragnaros the Firelord, Archlich Kel’Thuzad üzere düşmanlarıyla karşılaşacaklar.

Önümüzdeki haftalar ve aylar boyunca World of Warcraft Classic genişlemeye devam edecek ve oyunculara Azeroth’un tarihindeki kıymetli anları tekrar yaşama fırsatı verecek. 6 faz boyunca oyuna eklenecek özellikler ve etkinlikler ortasında Blackwing Lair, Zul’Gurub ve Naxxramas raid’leri, Warsong Gulch, Arathi Basin ve Alterac Valley’nin klasik versiyonu üzere PvP savaş alanları, Ahn’Qiraj War Effort, ve Scourge Invasion üzere vakit bazlı sunucu aktiflikleri yer almakta.

Başa dön tuşu