Xiaomi Mi Charge Turbo 30W Kablosuz Şarj Ne Kadar Güçlü?

Yavaş şarj suratları sebebiyle tenkit oklarının amacı haline gelen kablosuz şarj teknolojisi, Çinli teknoloji devi Xiaomi ile birlikte sürat kazandı. Şirketin Mi Charge Turbo ismini verdiği kablosuz şarj teknolojisi, 30W’a kadar süratli şarj imkanı sunuyor. Bu sayı birden fazla kablolu şarj teknolojisinin transfer gücünden bile daha fazla.

30W Gücündeki Xiaomi Mi Charge Turbo Kablosuz Şarj Teknolojisi Neler Sunuyor?

Xiaomi yeni kablosuz şarj teknolojisinin 4000 mAh büyüklüğündeki bir bataryayı, 25 dakikada yüzde 50 ve 69 dakikada ise tamamen şarj edebildiğini açıkladı. Bu sayılar akıllı telefon sanayisi için epeyce etkileyici, çünkü günümüz akıllı telefonlarının kablosuz şarj olma mühletleri düşünüldüğünde Xiaomi’nin kablosuz şarj teknolojisinde âlâ bir ivme yakalandığını söyleyebiliriz.

Hızlı Kablosuz Zıt Şarj Dayanağı de Mevcut

Xiaomi Mi Charge Turbo teknolojisi, süratli ve aykırı kablosuz şarj takviyesini de beraberinde getiriyor. 10W suratındaki kablosuz aksi şarj teknolojisiyle birlikte kablosuz şarj dayanağına sahip akıllı telefon, akıllı saat, kulaklık ve başka aksesuarları da şarj edebilmek mümkün. O denli ki yakın vakitte tanıtılacak olan Mi 9 Pro 5G‘nin 30W süratli kablosuz şarj dayanağına sahip birinci telefon olacağını açıklayan şirket; Mi 9 Pro 5G’nin 30 dakika içerisinde iPhone XS Max’in şarjını %20 oranında artırabileceğini söyledi.

Hızlı şarj teknolojilerine önemli yatırımlar yapan Xiaomi, bununla da yetinecek üzere durmuyor çünkü şirket 40W kablosuz süratli şarj teknolojisini test etmeye başladı bile.

Başa dön tuşu