Xiaomi, POCO Markasının Kapısına Kilit Vurabilir

Xiaomi çatısı altında yer alan POCO, Ağustos 2018 tarihinde piyasaya sürdüğü birinci akıllı telefonu Pocophone F1 ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Öte yandan, bu tarih sonrasında marka hakkında pek fazla şey duymadık.

Sessizliğin hala sürüyor olmasının uyguna işaret olmadığının farkında olan analistler, POCO markasının geleceği için telaşlı. IDC analisti Navkendar Singh, Hindistan’da bütçe dostu Redmi K serisinin sunulması ile birlikte POCO serisi için sona gelindiğini paylaştı.

POCO F1 ile birlikte Birinci kere Qualcomm Snapdragon 845 işlemcinin 300 dolar altı bir akıllı telefonda yer alması değerli bir atak olmuştu. Redmi için de yeni Redmi K20 serisinde emsal bir strateji izleniyor. Bu seride de Snapdragon amiral gemisi işlemciler daha bütçe dostu modellerde kendisine yer buluyor.

POCO’nun marka müdürü Jai Mani’nin şirketten ayrılması ise sona gelindiğinin en büyük ispatları ortasında yer alıyor. Xiaomi ise hala hiçbir şeyin değişmediğini ve işlerin tıpkı biçimde devam edeceği tarafında açıklama yapmayı sürdürüyor. Bakalım, bu tezlerin önünü kesecek yeni bir model gelecek mi?

Başa dön tuşu