Microsoft, Windows Grafik ve Ses Sürücülerini Geliştirmek İçin Çalışıyor

Microsoft’un Lider Yardımcısı ve Baş Eser Sorumlusu Panos Panay, 2022 Computex etkinliğinde Windows 11’in yüksek kaliteye sahip olmasını sağlamak için çalıştıklarını belirtmişti. Yeni işletim sistemiyle birlikte yapılan değişiklikleri zati daima olarak sizlerle paylaşıyoruz. Görünüşe nazaran Microsoft, şoför kıymetlendirme prosedürlerini güncellemeye devam ederken Windows’u birçok istikametten desteklemeyi hedefliyor.

Microsoft’ta Baş Program Yöneticisi olan Garrett Duchesne, yakın vakitte ses ve manzara şoförleriyle ilgili iyileştirmelere odaklanan bir blog gönderisi yayınladı. Yeni şoför kıymetlendirme metodu, Netflix ve farklı uygulamalarda yazılım tabanlı DRM içeriğini oynatırken yaşanan şoför vakit aşımı problemlerini gidermeye yardımcı olacak.

Bunun yanı sıra şirket, Audio Processing Object yahut APO (yazılım tabanlı Digital Signal Processing) çökme senaryolarını tekrardan ele almak istiyor. Microsoft’un tespitlerine nazaran, çeşitli tedbirler alınmasına karşın hem görüntü hem ses şoförleriyle ilgili birçok sorun yaşanıyor. Yazılım devi ise kusurları en aza indirmek için meseleleri keşfettiği sistemleri güçlendirecek, tedbirleri artıracak ve daha kaliteli bir kullanıcı tecrübesi sunacak.

Windows Ses ve Grafik takımları, şoför kalitesini kıymetlendirme yeteneklerini geliştirmek için yeni makine tedbirleri geliştirdi. Yeni tedbirler şu anda kıymetlendirme basamağında ve Şubat 2023’te Driver Shiproom yayınlama kararlarında faaliyete geçirilecek.

Aslında Microsoft’un kayıtlarında özel bir işletim sisteminden bahsedilmemiş. Yani geliştirmeler muhtemelen hem Windows 10 hem Windows 11 için geçerli olacak.

Başa dön tuşu