Yeni MacBook Pro Modeli FCC’de Ortaya Çıktı

Mayıs ayında 8 çekirdekli 13 ve 15 inçlik yeni MacBook Pro modellerini duyuran Apple, artık de 16 inçlik bir modelle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Bugün yaşanan gelişmeyle birlikte daha evvelden de birkaç kere gündeme gelen 16 inç MacBook Pro modeli FCC tarafından onaylandı.

FCC belgelerinde yer alan bilgilere nazaran, Apple’ın yeni kuşak dizüstü bilgisayarının A2159 model numarası ile geleceğini görüyoruz. Bunun yanı sıra yeni kuşak modelin serinin öteki modellerine kıyasla daha ince ekran çerçeveleri ile dikkat çekeceği konuşuluyor.

Bunun haricinde 16 inçlik bir ekrana sahip olacak yeni kuşak modelin Intel’in 10 nm taşınabilir işlemcisinden güç alacağı da belirtiliyor. Grafik tarafında ise yeni kuşak Pro modelin AMD’nin 7 nm Navi grafik ünitesine mesken sahipliği yapacağını görüyoruz.

Yapılan sızıntıda ayrıyeten yeni kuşak modelde Touch Bar yerine özel bir dokunmatik bir panele yer verileceğine de bilhassa vurgu yapılıyor. Şimdilik, Apple cephesinden yeni kuşak model ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Lakin, ilerleyen günlerde Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarı hakkında daha ayrıntılı bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: iPadOS ile iPad Oyun Konsoluna Dönüşecek

Başa dön tuşu