Yeni Nesil Xiaomi Akıllı Telefonlar Kablosuz Ters Şarj Destekleyecek

İlk olarak Huawei Mate 20 Pro özelliği olarak karşımıza çıkan kablosuz karşıt şarj, daha sonra öteki akıllı telefon üreticileri tarafından da sunulmaya başlandı. Bu özellik sayesinde akıllı telefonlar, öbür telefon yahut telefon aksesuarları için birer şarj aygıtına dönüşebiliyor. Artık ise bu özelliğin Xiaomi akıllı telefonlar için de geleceği yeni MIUI beta sürümleri ile ortaya çıkmış durumda.

Son olarak Xiaomi.EU custom MIUI grubu, aktüel betalarda özelliğe dair çeşitli kodlar tespit ederek özelliğin aygıtlara gelişine işaret etti. MIUI Küresel beta sürümleri Haziran ayında bitirdikten sonra, bahsi geçen kodların yalnızca Çin için olan şimdiki beta sürümlerinde görüldüğüne de dikkat çekiliyor.

Basit bir ayar biçiminde sunulacak olan özelliğin açıklaması ise; kullanıcıların telefonlarını öteki aygıtları kablosuz şarj etmesi için kullanılabilecek bir özellik olarak yapılmış. Şarj sürecinin 90 saniye içerisinde başlamaması durumunda özelliğin otomatik olarak kapanabileceği de belirtiliyor. Natürel ki bu müddet hududunun ayarlanması da mümkün olacak ve boşuna güç kaybı olmayacak.

Mi Mix 2S ve Mi 9 üzere mevcut Xiaomi aygıtların kimileri kablosuz şarj dayanağına sahip. Öte yandan şirketin bu özelliği yakın vakitte rastgele bir aygıtında sunacağına dair rastgele bir ipucu verilmiyor. Kestirimler ise Xiaomi Mi Mix 4 modelinin özelliği sunacak birinci akıllı telefon olacağı istikametinde.

Başa dön tuşu