Yeni Philips Hue Hub Gerektirmiyor

Bu durum haliyle ekstra maliyet ve ekstra uğraş gerektiriyor. Bluetooth dayanaklı yeni Philips Hue akıllı ampuller ile şirket buna bir tahlil getirmiş. Yeni Philips Hue Hub muhtaçlığı olmaksızın dahili Bluetooth bağlantısı ile heyetimi akıllı telefon uygulaması üzerinden gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Philips, Bluetooth uyumlu Hue için üç farklı seçenek sunuyor. Şirket tarafından standart beyaz aydınlatma için 15 dolar, renk ısısını belirleyebileceğiniz beyaz ambiyans aydınlatma için 25 dolar ve beyaz ile renkli aydınlatma içinse 50 dolar fiyat etiketi belirlenmiş. Akıllı ampuller tekrar Alexa ve Google Asistan takviyesi ile birlikte geliyor. Öte yandan, hub olmaksızın ampuller HomeKit ile kullanılamıyor.

Yeni modellerin kimi dezavantajları da bulunuyor. Hub ile kullanıldığında 50 ampule olan takviye bu modellerde 10 adede düşüyor. Bluetooth aydınlatmalarınızı farklı odalara nazaran gruplandırmak da mümkün değil. Yani karmaşık rutinler oluşturma bahtınız da ortadan kalkıyor. Tüm Bluetooth ampullerinizi yalnızca bir ortada denetim edebiliyorsunuz. Bu manada yeni modellerin tek oda için daha uygun olduğunu belirtelim. Natürel ki daha sonra büsbütün akıllı mesken hub suramı gerçekleştirmek ve bu modelleri de hub ile kullanmak elinizde.

Başa dön tuşu