YouTube, Ortak Canlı Yayın özelliğini getiriyor!

YouTube, geçen yılın sonlarında “Ortak Canlı Yayın” özelliğini getireceğinden bahsetmişti. Fakat o zamandan sonra bu konuyla ilgili herhangi bir gelişme olmadı. YouTube’un resmi Twitter hesaplarından biri dün yaptığı paylaşımla Ortak Canlı Yayın özelliğini getirdiklerini açıkladı. Peki, yeniliğin detayları neler ve nasıl kullanılıyor? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

YouTube Ortak Canlı Yayın özelliğini kullanmak için 50 aboneye ulaşmak gerekiyor

TeamYouTube adlı Twitter hesabından paylaşılan tweete göre YouTube, akıllı telefonlar üzerinden Ortak Canlı Yayın özelliğini getiriyor. Bu özellik, adından da anlaşılabileceği gibi iki kanalın ortak canlı yayın yapmasını sağlayacak.

Herkesin konuk olabileceği bu canlı yayınları açmak için kanal sahiplerinin en az 50 aboneye sahip olması gerekiyor. Kanal sahipleri, canlı yayın sonrasına YouTube Studio’da analizleri görüntüleyebilecek. Yayına konuk olan kişiler ise tabii ki bu verilere erişim sağlayamayacak.


YouTube Türkiye Etki Raporu yayınlandı: İşte rakamlar!

YouTube Türkiye Etki Raporu yayınlandı: İşte rakamlar!

Oxford Economics tarafından hazırlanan YouTube Türkiye Etki Raporu yayınlandı. İşte Türkiye hakkındaki dikkat çekici rakamlar!

Yenilik, şu anda birkaç içerik oluşturucusuyla test ediliyor. YouTube Yardım tarafından belirtilen yazıya göre yakında daha fazla içerik oluşturucuya sunulacak. YouTube üzerinde Ortak Canlı Yayın yapmak için aşağıda yer alan adımları sırasıyla takip edebilirsiniz:

  • YouTube uygulamasına giriş yapın
  • Alt kısımda yer alan Oluştur + sekmesine tıklayın
  • Oluştur+ sekmesindeki “Ortak Canlı Yayın” butonuna dokunun
  • Yayın için konuklar tarafından görüntülenecek başlık, açıklama gibi ayrıntıları belirtin.
  • “Bitti” butonuna dokunun
  • Canlı yayına konuk olacak kişiyi “ortak yayıncıyı davet edin” sekmesine dokunun. Buradan bağlantıyı kopyalayarak ya da ortak yayıncıya davet bağlantısı gönderin.
  • Canlı yayın konuğu geldikten sonra “Canlı Yayını Başlat” sekmesine dokunun.
YouTube video

SDNShiftdelete.net

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce YouTube için Ortak Yayın özelliği, içerik üreticilerinin dikkatini çekecek mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Başa dön tuşu