YouTube Premium İçin Otomatik Video İndirme Özelliği Geldi

Google fiyatlı abonelik ile kullanılabilen YouTube Premium servisine yeni bir özellik daha ekledi. YouTube Premium otomatik görüntü indirme özelliği sayesinde, kullanıcıların abone oldukları kanallara yeni eklenen görüntüleri direkt aygıta indirilecek.

Premium üyelik ile kullanıcılar Android aygıtlarında görüntüleri resim-içinde-resim (picture-in-picture) modunda izleyebiliyor yahut art planda görüntüleri dinleyebiliyorlar. Ayrıyeten görüntülerin indirilerek çevrimdışı izlenebilmesine de imkan sağlanıyor. Yeni özellik ise kullanıcıların ilgilendiği başlıklar yahut abone oluna kanallara yakın vakitte eklenen videolar için ayar yapmasını ve bu görüntülerin direkt aygıta indirilmesini sağlıyor.

Yenilik ile abonelerin en son görüntüleri kaçırmamalarının sağlanması hedefleniyor. Ayrıyeten, görüntülerin indirilerek çevrimdışı oynatılmasına müsaade verilmesi sayesinde, internete bağla olma mecburiliği da ortadan kalkıyor. Şimdilik yalnızca birtakım kullanıcılara sunulduğu gözlenen bu özelliğin tüm abonelere ne vakit sunulacağı ise belgisiz. YouTube Premium şimdi ülkemize hizmet vermiyor. Lakin Android kullanıcıları YouTube Go uygulamasını indirerek fiyatsız formda görüntüleri indirebiliyorlar.

Başa dön tuşu