Zyxel’den Turizm Sektörüne Özel Uçtan Uca Ağ Çözümleri

Dijital çağda kurumların işletme gereksinimlerine uygun bir kablosuz temas tahliline sahip olmaları giderek daha kritik bir hale geliyor. Bilhassa müşteri tecrübenin çok fazla öne çıktığı konaklama bölümünde bu durumu somut bir formda görüyoruz. Çünkü günümüz otel konukları konfor ve rahatlığın yanı sıra konaklayacağı otelin Wi-Fi internet erişimi hizmet kalitesini de göz önünde bulundurarak seçim yaptıkları için, ağ altyapılarını buna nazaran güncellemeleri gerekiyor. Yapılan pazar araştırmalarına nazaran otel konukları, gürültüden sonra en çok zayıf Wi-Fi sinyalinden şikâyetçi oluyorlar. Ağ altyapılarını tüketicilerin artan internet taleplerine nazaran yenilemeyen işletmeler ise rekabette bir adım geriye düşme riskiyle karşı karşıya kalıyorlar.

Hem WiFi temas kalitesini artırmak hem de temas temelli hizmetler konusunda tecrübesi güzelleştirmek ismine son vakitlerde birçok otel işletmesi, güvenlik, yapay zekâ ve bulut dayanaklı konut ve iş tahlilleri başkanı Zyxel Networks’ün tahlillerini tercih ediyor. Sağlam, süratli, muteber ve yüzlerce firma tarafından talep gören eserleri ile ilgili arıza geri dönüş oranı yüzde 1’in altında Zyxel, Türkiye’de konaklama tahlilleriyle rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi başarıyor. Zyxel’in sunduğu tüm eser ve hizmetler, otel ve konaklama kesimindeki firmaların ağ irtibatını dünya standartlarında, yüksek sürat, gelişmiş güvenlik ve esnek yönetilebilirlikle gerçekleştirmelerine imkan tanıyor.

Şu ana dek Zyxel’in yenilikçi teknolojileri ile muhtaçlık ve beklentileri doğrultusunda bağlantı altyapıları yenilenen tesisler ortasında; Marmaris Grand Yazıcı Club Turban, Panorama Otel, Red Sea Hotel, Adalya Seçkin Lara Otel, Narven Termal Kasaba, Adrina Termal Health & Spa Hotel üzere Türkiye turizm bölümünün değerli markaları yer alıyor. Zyxel sunduğu eser ve çözümlerle otel üzere insan ve bilgi trafiğinin yüksek olduğu tesislerde, iş sürekliği ve 7/24 kesintisiz internet bağlantısı kesintisiz bir hale getirerek hem verimliliği hem de müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkartıyor. Ayrıyeten otellerdeki tüm ilişkiler sürat ve yüksek performanstan ödün verilmeden inançlı hale getiriliyor. Zyxel’in bulut tabanlı ağ idare platformu Nebula sayesinde tesislerin tüm sistemi büsbütün buluttan ve tek merkezden yönetilebilir hale getiriliyor.

Zyxel, turizm dalında heyetim ve idare imkanı sunan Nebula eser ailesi kapsamında; kablosuz access point, switch ve güvenlik tahlillerini kapsayan uçtan uca geniş eser seçeneği ile fark yaratıyor. Sunduğu eser ve tahliller otel içerisinde birçok farklı maksatla kullanılabiliyor.

Uzaktan izleme ve denetim: Bulut tabanlı ağ idaresi tahlili Nebula, otellere ve öteki tüm işletmelere kolay suram, gerçek vakitli yapılandırma ve zahmetsizce bütün Nebula aygıtlarına her vakit erişim üzere imkânlar sağlıyor. Eserin kullanıcı dostu web tabanlı idare arayüzü sayesinde karmaşık komutlar kullanmaya gerek kalmadan bilgi süreç ağ altyapıları kolaylıkla yönetebiliyor.

WiFi 6 access point ve switch yerleşimi: Otellerde en yeterli WiFi sinyal gücünü elde etmek için acces pointlerin ülkü pozisyonlara yerleştirilmesi gerekiyor. Bu aygıtların koridorlar yerine direkt odalarda bulunmaları, birbirlerine yakın Access pointlerden meydana gelebilecek parazitleri önlemek için kıymetli. Zyxel sunduğu WiFi 6 destekli access point’leri yüksek çekim gücü ve sağlam yapısı ile dış ortamda yüksek performans sağlıyor.

Ağ güvenliği tahlilleri: Misafirlerden ve yeni kullanıcılardan ağa gelen yeni irtibatlar, bant genişliğinin ve kullanılabilirliğin yanı sıra, güvenliği de etkiliyor. Yetersiz WiFi güvenliği nedeniyle yaşanabilecek rastgele bir data ihlali, otel işletmecileri için prestij ve inanç kaybının ötesinde, önemli para cezalarına da sebep olabiliyor. Otel işletmecilerinin, ağlarını müdafaaya almak ve dışarıdan erişimi engellemek için güvenlik duvarları, Gelişmiş Tehdit Muhafazası (ATP), imza tabanlı Birleşik Tehdit İdaresi (UTM), erişim denetimi, kullanıcı profilleme ve çok katmanlı güvenlik gibi tahlilleri tercih etmeleri güvenlik risklerini en aza indiriyor. Zyxel bu noktada USG Flex ve ATP Serisi Güvenlik Duvarı tahlilleri ile en etkin tehditlerin tanımlaması ve ona uygun tedbir alabilmeleri konusunda işletmelerin yanında oluyor.

Zyxel Türkiye Satış Yöneticisi Ömer Faruk Erünsal “Otellerde süratli ilişki için öncelikle Wi-Fi alanındaki meyyit noktaların belirlenmesi gerek. Tesiste en yeterli WiFi sinyal gücünü elde etmek için access pointlerin ülkü pozisyonlara yerleştirilmesi gerekiyor. Bununla birlikte otellerde ağ kullanımına yönelik gereksinim, bulut tabanlı bir idare platformuyla anlaşılabiliyor ve bu sayede bant genişliği en çok muhtaçlık duyulan yerlere yönlendirilebiliyor. Zyxel olarak bulut tabanlı ağ idare platformumuzu Nebula sayesinde, otellerin bilişim yöneticileri ağ performansını uzaktan izleyebiliyor ve problemleri daha konukları etkilenmeden çözebiliyor. Ayrıyeten Nebula üzerinden yönetilebilen Switch, Firewall, kablosuz eserlerimiz ile uçtan uca tahliller sunarak otellerin kesintisiz ve güçlü ağ teması gereksinimini karşılıyoruz” dedi.

Başa dön tuşu