MSI, Yeni RTX 40 Serisi Laptoplarını Duyurdu

MSI, en son çıkan NVIDIA GeForce RTX 40 serisi GPU’lar ve 13.nesil Intel Core HX CPU’ya kadar işlemcili yeni laptop eserlerini duyurdu. Teknolojide bir sıçrama niteliğindeki performansı ve CES mükafatları ile MSI, bu yeni laptoplarla performansın ve yenilikçiliğin tepesini zorlamakta olduğunu gösterdi.

Ultra verimli NVIDIA Ada Lovelace mimarisini kullanan yeni MSI laptoplar YZ dayanaklı DLSS 3 ile performansta bir kuantum sıçraması sunuyor ve Ray Tracing sayesinde gerçeğinden ayırt edemeyeceğiniz sanal dünyalar oluşturuyor. Sıra dışı güç özellikleri sayesinde yeni MSI laptoplar sırf İçerik Tasarım serisi değil, Gaming serisi ve İş ve Üretkenlik serisinde de 8 modelde NVIDIA Studio onayına sahip.

3D dizayncılar, sanatkarların daha süratli ve daha rahat çalışabilmeleri için lineer pipeline çalışma idaresinden live-sync dizayna terfi eden 3D iş akışlarının desteklendiği RTX ve YZ dayanaklı NVIDIA Omniverse platformuna erişebilecekler.

Tasarımcılar, NVIDIA Studio teknolojileri ile desteklenen NVIDIA RTX™ işlemcili eserlerle 110’dan fazla tasarım uygulamasında RTX optimizasyonundan faydalanırken NVIDIA Studio şoförleri ile bu yazılımlarda en yüksek düzey kararlılık ve performansın avantajını kullanabilecekler ve özel YZ takviyeli NVIDIA araçları olan Canvas, Broadcast, ve RTX Remix ile iş akışlarını kolaylaştırabilecekler. MSI Stealth, Creator Z ve Prestige serisi laptoplar NVIDIA Broadcast önyüklemeli geliyor ve yapay zekanın gücü ile her odayı bir mesken stüdyosuna dönüştürüyor.

Yeni MSI laptoplar ayrıyeten yesyeni Intel 13.Nesil işlemcilerin arttırılan çekirdek sayısı ve turbo frekansı sayesinde evvelki nesile nazaran %45’e varan genel performans artışına sahip.

Yeni MSI oyuncu laptopları en yeni özel termal tasarım ile Gaming serisini eskisinden de güçlü hale getirdi. Ayrıyeten tüm soğutma boruları tekrar tasarlanarak paylaşımlı, adanmış, ve VRAM’e özel soğutma boruları olarak dizayn edildi ve eksiksiz performans için optimize edildi. Performans geliştirmeleri tarafında MSI’ın RTX 40 serisi laptopları ayrıyeten en üst düzey Titan serisinden giriş düzeyi Katana düzeyine kadar MUX tasarımı ile donatıldı. Böylelikle MSI Center içinden Harici Grafik modunu aktifleştirerek daha fazla GPU gücünün hür kalması sağlandı.

Estetik tasarım anlayışı ile MSI, oyuncu laptoplarında 10’dan fazla yeni endüstriyel tasarım kullandı. Ayrıyeten Raider GE, Vector GP ve Stealth serisi üzere üst sınıf eserlerde 16:10 QHD+ 240Hz tazeleme oranına sahip ekran üzere birinci kalite oyuncu tecrübesi sunmakta. Bunlara ek olarak özel futuristik yarı saydam tuş kapağı tasarımı ile oyun sırasında daha süratli denetim ve kolay ulaşılabilir kısayollar sağlıyor.

Ödül sahibi Titan GT ve Raider GE modelleri, en yeni i9-13980HX işlemci ve GeForce RTX 4090 Laptop GPU’ya kadar grafik gücüne ek olarak MSI’ın özel MSI OverBoost Ultra teknolojisi ile geliyor. Böylelikle işgücüne bağlı olarak 250W toplam güce yahut 8 adet P-Core üzerinde 5.2GHz frekansa ulaşabiliyor.

Bu performansları elde edebilmek için Titan GT ve Raider GE modelleri üstün bir ekranla geliyor. Titan GT modeli dünyanın birinci 4K/144Hz Küçük LED ekranı ile 1000 nit üzerinde zirve parlaklık ve bölgesel karartma alanlarına, Raider GE ise 16:10 QHD+ 240Hz panele sahip.

Raider GE serisi yeni kasası, yükseltilmiş Matrix Light Bar dizaynıyla çok daha havalı ve futuristik görünüyor. Daha alçak istekli, minimalist yeni çizgilere sahip Vector GP serisi ise etkileyici performansıyla mühendislik ve bilim uygulamaları için üretildi.

İnce ve güçlü Stealth modeli, artık 14, 15, 16, ve 17 inç modelleri ile eksiksiz bir seri olarak üretildi. Yeni Stealth 14 Studio ve Stealth 16 Studio modelleri de bu aileye katıldı. Her ikisi de magnezyum alaşımlı ince ve hafif birer kasaya sahip. Stealth 14 Studio modelinde kullanılan MSI Vapor Chamber termal tasarımı, onu en güçlü 14-inch oyuncu laptopu yapıyor. Stealth 16 Studio ise 3 yan hoparlör dizaynıyla Dynaudio 6 hoparlörlü ses siteminin kapsayıcı cümbüş tecrübesini sunuyor. Ayrıyeten Stealth 17/16/14 Studio modelleri NVIDIA Studio onayı ile kullanıcıların farklı oyun ve içerik tasarım muhtaçlıklarını karşılamayı vaadediyor.

En sürükleyici ve çarpıcı tecrübesi sunmak için Stealth 15 modeli, 240 Hz yüksek yenileme suratına ve 0,2 ms’den kısa reaksiyon müddetine sahip bir OLED ekran ile geliyor. Ayrıyeten %100 DCI-P3 renk gamını destekleyerek kullanıcılara gelecek kuşak oyun tecrübesi sunuyor.

En yüksek verimlilik için sistem performansı, güç, pil ömrü ve akustik üzere özellikleri optimize eden NVIDIA Max-Q teknolojileri ile Stealth serisi yalnızca ışık suratında performans değil, tıpkı vakitte ince ve sessiz bir kullanım tecrübesi vaadediyor.

Yepyeni giriş düzeyi oyuncu laptoplu Cyborg 15 ile tanışın. Mekanik ve elektronik bileşenlerini görebileceğiniz yarı saydam futuristik, ince ve hafif kasası,  cyberpunk şeklinden ilham alan dizaynıyla Cyborg 15, sıradan giriş düzeyi Gaming dizaynlarından sıkılanlar için harika bir seçim.

MSI ayrıyeten çokça satan Gaming serisi Katana, Sword ve Pulse modellerini de daha âlâ oyun performansı için orijinal GPU ve CPU’larla yeniledi. Ayrıyeten Pulse, Katana ve Sword modelleri artık MUX switch ile geliyor. Oyuncular, yerleşik MSI Center aracılığıyla hibrit grafik modu yahut harici grafik modu ortasında basitçe geçiş yapabilirler.

CNC üretimli olağanüstü bir kasa, İçerik Tasarım serisinin tek öne çıkan özelliği değil. Creator Z serisinin performansı artık öteki bir düzeyde. En yeni Creator Z17 HX Studio/ Creator Z16 HX Studio modelleri, en âlâ 13. jenerasyon Intel HX serisi işlemcilerle birlikte, NVIDIAStudio onaylı olarak geliyor. Buhar Odası termal dizaynıyla Creator Z serisi, piyasadaki en güçlü içerik tasarım laptopu haline geldi.

Yepyeni MSI Pen 2 takviyesine sahip! Ödüllü MSI Pen 2, 4096 basınç düzeyi ve dokunsal geribildirim ile en son MPP2.6 teknolojisini kullanıyor ve gerçek kağıt hissi veriyor. Ayrıyeten MSI Pen 2’yi kağıt üzerinde klasik bir kurşun kalem olarak da kullanabilir, kağıda yazmanız gerektiğinde gerçek kalemle değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Prestige serisinin gücü yeni bir düzeye ulaştı. Yeni Prestige 14 Evo ve Prestige 16 Evo modelleri, kullanıcılara hafif ancak güçlü bir tecrübe sağlayan en yeni Intel® Core™ i7 H serisi CPU’lara kadar işlemci ile geliyor. Prestige 16 Studio birebir vakitte GeForce RTX 40 serisi laptop GPU’ya ve NVIDIA Studio onayına sahip. Bu sayede daha da yeterli üretkenlik ve en yüksek seviyede güvenilirlik vaadediyor.

Yepyeni 13 inç Prestige 13 Evo, magnezyum-aluminyum alaşımlı kasası ile MSI’ın en hafif laptopu: sırf 990 gram yükünde. Prestige 13 Evo ayrıyeten 15 saate kadar dayanabilen yüksek kapasiteli 75 WHr batarya ile donatıldı.

Modern Seri, günlük moda üslubunuzu tabir edebilmeniz için yeni Star Blue ve Rose Beige renk seçenekleriyle de yenilendi.

Yeni MSI laptopların tümü, erken satınalmalı ön sipariş teklifleriyle de hizmet vermeye hazır. Tekilliğe ulaşmayı deneyimlemek için en yeni MSI laptoplardan birine sahip olun!

Başa dön tuşu