15 inç MacBook Air Bu Yıl Gelebilir

Apple tarafından 2023 yılında daha büyük bir 15 inç MacBook Air piyasaya sürülmesi planlanıyor. Öte yandan Bloomberg’den Mark Gurman, Apple işlemcili 12 inç MacBook Air modelinin bu yıl piyasaya çıkması beklemiyor.

Gurman, 15 inç MacBook Air hakkında rastgele bir ek detay paylaşmadı. Öteki yandan ekran analisti Ross Young, daha evvel Apple’ın tedarikçilerinin 2023’ün birinci çeyreğinde yeni MacBook Air için 15,5 inçlik ekran panelleri üretimine başlayacağını ve bu baharda piyasaya sürüleceğini söylemişti.

MacBook Air‘in 2022’de yine tasarlandığı göz önüne alındığında, 15 inçlik modelin en son 13 inçlik modele çok benzeri yahut birebir bir dizayna sahip olması beklenen gözüküyor. Ek olarak aygıtın M2 ve M2 Pro çip seçenekleriyle sunulacağını da iddia edebiliriz.

12 inç MacBook tarafında ise Gurman daha evvel Apple’ın onu 2023’ün sonunda yahut 2024’ün başında piyasaya sürmeyi düşündüğünü tez etmişti. Artık ise daha küçük dizüstü bilgisayarın artık şirketin yakın vadeli yol haritasında olmadığını söyledi.

Başa dön tuşu