Acer, Yeni E-Spor Platformu Planet9’u Tanıttı

Acer IFA 2019’da gerçekleştirdiği basın konferansında yeni kuşak e-spor platformu Planet9’u tanıttı. Planet9, oyunculara kendi ekiplerini kurup muvaffakiyete ulaşmak için idman yapmalarına imkan sağlayacak açık bir topluluk sunuyor. Şimdi kapalı beta sürümünde olan platform 30 Ocak 2020’de açık beta sürümüne geçecek.

“Planet9, rekabetçi oyuncular ve keyif için oyun oynayanların bir üst seviyeye çıkarak profesyonel düzeyin çabucak altında e-spor müsabakalarına katılabilmeleri için gereken platformu sunuyor.” diyen Acer Inc. BT Eserleri İş Kolu E-spor Servisleri Genel Müdürü Andrew Chuang kelamlarına şöyle devam etti: “Acer’ın donanım, yazılım ve hizmetlerdeki üstünlüğünden güç alan Planet9, tüm dünyadaki oyuncuların tecrübesini tamamlayacak bilgiler sunacak.”

Planet9, e-spor dünyasına adım atmak isteyen amatör oyunculara profesyonellerden bilgi alma, güçlü ve zayıf taraflarını manaya, topluluktaki öbür oyuncularla irtibat kurma ve çevrim içi turnuvalara katılma fırsatı sunuyor.

Temelini topluluk özellikleri oluşturan Planet9 ile oyuncular kendileriyle misal şahıslarla tanışıp grup oluşturabiliyor, diğerlerini arkadaş olarak ekleyebiliyor, ilgilendikleri şahısları takip edebiliyor, oyunlara ve marifet seviyesine nazaran kimlerle oynayabileceklerine dair teklifler alabiliyorlar. Gruplara sunulan görüşme odası ve oyun taktik paylaşımı üzere fonksiyonlar ise kümenin daha yakınlaşmasını ve birbirinden öğrenmesini sağlıyor.

Planet9, oyunculara hünerlerini geliştirmeleri için de çeşitli imkanlar sunuyor. Bunlar ortasında ferdi gelişim için bir antrenör tutmak, deneyimli oyuncularla birlikte oynamak, emsal seviyedeki arkadaşlarla daha fazla vakit geçirmek yahut performans takibi için gelişmiş oyun istatistiklerini görmek yer alıyor.

Antrenör: Antrenör özelliği, oyuncuların profesyonel ve yetenekli oyunculardan öğrenmesini sağlıyor. Oyuncular istatistiklere, lisana, derecelendirmeye ve saatlik fiyata nazaran kendileri için ülkü antrenörü seçebiliyorlar. Antrenörler kullanıcının oyun istatistiklerini inceleyip özel bir kurs hazırlayabiliyor, ekran paylaşabiliyor, imajlı yahut sesli görüşme yapabiliyor, mükemmelleştirilmesi gereken anları göstermek için görüntü yükleyebiliyorlar.

Destek: Emsal oyuncular birlikte çalışarak maharetlerini geliştirebiliyorlar. Yayıncılar Twitch yahut YouTube canlı yayınlarını ekleyerek oyuncuları ve hayranlarını birlikte grup oluşturmaları için teşvik edebiliyorlar.

Oyun İstatistikleri: Oyuncuların tüm istatistikleri etkileyici bir arayüzle gözler önüne seriliyor. Zaferler, hezimetler, skorlar, kayıplar, alınan eserler, toplanan altın vb. bilgilerle oyuncular kendileri için en ülkü antrenörü bulabiliyor ve kendilerini geliştirecek tahlillere erişebiliyor.

Hazırlık Maçları: Planet9, klanlar (takımlar) yahut kavimler (birden fazla klan) halinde idman yapmak ve meydan okumak için rekabetçi yollar sunuyor. Klan Hazırlık Maçı özelliği ile klanlar birbirlerine hazırlık maçı teklif edebiliyor. Kavim Savaşları özelliği ise Planet9’da her hafta çeşitli mükafatlar verilen büyük çabalara katılma fırsatı tanıyor.

Başa dön tuşu