Huawei Ekran Altı Kamera Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Ekran altı kamera teknolojisi ile ilgili bir öteki değerli adımda Huawei’den geldi. Bugün paylaşılan patent görselleriyle birlikte Huawei’nin ekran altı kamera teknolojisi ile ilgili birinci ayrıntılar sızdırıldı.

Huawei bu yeni ekran teknolojisi sayesinde ekranın bütünlüğünü engelleyen çentik ve kameraları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bugün sızdırılan patent bilgilerine nazaran Huawei ön kamera alanı için birden fazla tahlil üzerine çalışıyor.

Sızdırılan patent görsellerinden de gözlemleyebileceğiniz üzere Huawei yeni ekran teknolojisi sayesinde bizlere ön kamera alanı için başka bir arayüz yapısını sunacak.

Bunun yanı sıra, sızdırılan patent manzaralarında kameranın pozisyonu dikkat çekiyor. OPPO geçtiğimiz hafta tanıtmış olduğu ekran teknolojisinde ön kamerayı ekranın tam ortasına yerleştirmişti.

Fakat, Huawei’nin bu kısımda Honor View 20 ve Nova 5i modelleri için ön kamera sensörünü ekranın sol üst köşesine konumlandırmayı planladığını görmekteyiz. Çabucak aşağıdan Huawei’nin sızdırılan patent imgelerini inceleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu